Всім миром проти підступної хвороби

Всім миром проти підступної хвороби


   4 сентября 2012     1970
Туберкульоз — розповсюджене захворювання, особливо у країнах з низьким рівнем економіки і незадовільними житловими умовами та низьким рівнем охорони здоров’я і медичної допомоги. Проте в останні роки захворюваність на туберкульоз зросла навіть у країнах, де він не мав значного поширення, що певною мірою обумовлено зниженням уваги до його профілактики.

Туберкульоз та ВІЛ/СНІД вже давно перестали бути суто медичною проблемою. Це захворювання становить небезпеку для держави та усього суспільства. З кожним роком зростає рівень захворюваності та смертності від цієї соціально небезпечної хвороби. Серед причин погіршення епідемічної ситуації з туберкульозу – соціально-економічна криза та її наслідки, зростання числа соціально дезадаптованих і вразливих груп населення, хворих на хронічні соматичні захворювання, алкоголізм, наркоманію та ВІЛ/СНІД. Поліпшення соціально-економічних умов життя людей відіграє головну роль у запобіганні та ліквідації туберкульозу.
Днями у Новомосковській міськраді відбулося засідання «круглого столу» в рамках реалізації програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» фонду Рината Ахметова «Розвиток України».

Координатори програми в Дніпропетровській області Людмила Кулибчук та Єлизавета Воротилова, головний лікар протитуберкульозного диспансеру м. Дніпропетровська Костянтин Бордюг разом із керівним складом нашого міста, медиками, представниками громадських організацій, соціальних служб та представниками ЗМІ говорили про загрозу туберкульозу, серйозність проблеми та деякі кроки у напрямку боротьби із цим соціальним явищем у нашому регіоні.

Людмила Кулибчук окреслила коло питань, винесених на обговорення. Вона детально охарактеризувала роботу системи, спрямованої на подолання хвороби, яка діє в області. Так, на Дніпропетровщині функціонує 6 протитуберкульозних диспансерів, 1 протитуберкульозна лікарня, 5 спеціалізованих протитуберкульозних відділень, 5 протитуберкульозних санаторіїв для лікування дітей і 2 – для лікування дорослих. Збільшення фінансування фтизіатричної галузі регіону дало змогу провести реконструкцію, капітальні та поточні ремонти у протитуберкульозних диспансерах та санаторіях.

Головний лікар протитуберкульозного диспансеру м. Дніпропетровська Костянтин Бордюг розповів про ситуацію, що склалась в Україні та за її межами в плані протистояння цьому небезпечному захворюванню.

Про ситуацію, яка склалась у Новомосковську щодо боротьби з недугою та її профілактикою, розповів головлікар МЦ ПМСД Леонід Гінкота. Він зазначив, що за 6 місяців 2012 року в м. Новомосковську виявлено 33 нових випадків захворювання на туберкульоз, з них 13 чоловіків, 18 жінок, 1 підліток і 1 дитина. Активно до виявлення захворювання у громадян залучаються міськрайонний центр зайнятості, терцентр, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інші соціальні служби міста. Також налагоджено активне співробітництво з громадськими організаціями.

Проводиться робота щодо виявлення захворювання серед дитячого населення за допомогою туберкулінодіагностики. За кошти місцевого бюджету закуплено туберкулін на суму 71 тис. грн. На даний час усі виявлені хворі, які проходять амбулаторне доліковування в амбулаторних умовах, на 100% забезпечені протитуберкульозними препаратами безкоштовно.

Про симптоми захворювання на туберкульоз та шляхи його виявлення розповів дільничний лікар-фтизіатр Валентин Снітко.

В ході засідання присутні дискутували щодо питання обов’язкового лікування людей, хворих на туберкульоз, адже непоодинокі випадки, коли хворих неможливо змусити лікуватися. Необхідно суворо контролювати ситуацію, адже ця категорія людей є небезпечною для оточуючих. Тож повинна попрацювати над цим питанням законодавча влада, а суспільству в цілому потрібно запозичувати досвід у європейських країн, як боротися із підступною хворобою на ім’я «туберкульоз».


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Тамара Харківських. Новомосковский информационный портал

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    57