Іспит на готовність провалили

Іспит на готовність провалили


   15 января 2010     1775
Цього року зима принесла багато несподіванок. Збентежені таким «дивом» природи комунальники виявилися не готовими до примх стихії, і вже після перших снігопадів та заморозків місто було паралізовано. Втім, не треба багато й розповідати – слизькі тротуари, замети на дорогах – все це новомосковці мали змогу відчути на собі. Тому, спілкуючись з журналістами, які вийшли на вулиці міста для того, щоб поцікавитись, яку ж оцінку роботі комунальних служб дадуть городяни, багато хто не стримував емоцій.

Наталка, продавець:
- Хіба в нас є комунальна служба? Щось не помітно... Хоча на Радянській (правда. Не одразу, а через кілька днів після сильних снігопадів) бачила, посипали піском. Але ж, як завжди, запізнилися, куди не поверни – скрізь слизота. Моя знайома сьогодні навіть на роботу не прийшла – неможливо дістатися з Кулебівки до центру міста, а інша подруга автобуса так і не дочекалась – діставалась на попутній вантажівці. Так що двійка нашим комунальникам – не більше.

Людмила Михайлівна, юрист:
- Не знаходжу слів, щоб висловити своє обурення роботою комунальників. Та вони в таку погоду повинні працювати і вдень і вночі, щоб убезпечити життя городян! Вранці вийшла на вулицю – і стежки нема, суцільні замети! Сліди трактора побачила лише на площі Леніна, тут трішки розчистили дорогу, а тротуари – як у тундрі! Про ожеледицю вже й говорити нічого. Якби можна було, то не виходила б з дому, але ж треба на роботу йти. Декілька разів падала, але врятувала шуба, відбулася синцями.

Вікторія, у декретній відпустці:
- Я на восьмому місяці вагітності, тому виходити на вулицю було просто страшно. Хто нестиме відповідальність за моє життя та життя моєї дитини? Але в лікарню треба йти, тож дочекалась автобуса, який рухався зі швидкістю не більше 5 кмгод. Можна було і пішки, але небезпечно – нема куди ноги поставити, хоч, я вважаю, комунальники повинні були розпочати роботу ще вночі, щоб зранку люди могли безпечно рухатись.

Геннадій, приватний підприємець:
- Я сьогодні спеціально залишив у гаражі машину, тому що по дорозі просто неможливо їхати – сподівався, хоч на тротуарі безпечніше. Але і йти важко, хоч де-не-де посипано піском. Треба було б побільше насипати. Взагалі, спостерігав по дорозі роботу двірників – молодці, працюють. Але там, де не їх компетенція, – слизота страшна.

Іспит на готовність провалилиЮлія, домогосподарка:
- Я сама з Перещепиного, сюди приїхала у справах. І в нас, і у вас у місті, бачу, проблеми з роботою комунальників. Навкруги всі падають, травмуються, словом, пересуватися неможливо. Оскільки вже випало з вами зустрітися, хочу принагідно звернутися до керівництва Новомосковського району – у с. Фрунзе вже котрий рік немає води. Тож прошу, допоможіть нам. А щодо комунальників – зайвий раз переконалася, що ніде вони нормально не працюють.

Віктор:
- Двійка їм за таку роботу. Дорогу неможливо перейти. Ось іду і не знаю – як додому буду діставатися. Хоч на вулиці ночуй...

Алла Григорівна, садівник:
- Трійку ставлю комунальникам. Погода дійсно підготувала сюрприз, і комунальникам потрібен був час для того, щоб зорієнтуватися. Але могли б працювати і оперативніше. Хоча, я вважаю, що слідкувати за порядком навкруги повинні і підприємці – кожен біля свого магазину має прибрати, почистити сніг, посипати спеціальною сумішшю - от уже і порядок у місті. Комунальники відповідають за комунальне, а все інше – на совісті самих громадян. Я біля магазину, в якому працюю, порядок навела як могла. Тому геть у всіх бідах комунальників не звинувачую.

Олександр, водій:
- Жах! Самі бачите – не пройти не проїхати. А повинні ж були заздалегідь готуватися до зими для того, щоб своєчасно навести порядок. Мінус одиниця комунальникам.

Олена, мама дворічного Тимофія:
- Оце тільки наважилась за довгий час вийти з дому. До центру добиралась з дитячим візочком аж з вулиці Калініна, що на Кулебівці. До нас хоч в який снігопад комунальники не дістаються. Отак і живи як можеш. Страшнувато тільки іноді – а як доведеться, не дай боже, діставатися до лікарні терміново, чи ще що непередбачуване трапиться, як тоді? А в нас ні пройти, ні проїхати. Та й тут, у центрі, не краще. Тому ставлю службам нашим одиницю.

Ірина Сергіївна, підприємець:
- Не заробили наші комунальники ніякої оцінки. Якби вони вчасно очистили вулиці від снігу, то й ожеледиці такої не було б. Ви ж бачите, що робиться: сніг не прибрали з вулиць, а люди втоптали його, потім ця негода, от і маємо таку невтішну картину – люди падають, травмуються. Я сама не раз падала, та, дякувати богу, не зламала нічого… То про яку оцінку ви питаєте? Навіщо взагалі існують такі служби, якщо коефіцієнт їхньої роботи – нуль?!

Олена, вчитель:
- Доки дісталися з донечкою до школи, кілька разів витягала дитину з льодяних калюж. Коли вже в нас кожен відповідатиме за свою роботу як належить? От якби стягли з комунального господарства суми витрачених травмованими людьми грошей на лікування, тоді б, може, робили щось, а не солодко спали, а потім нарікали на зиму, що застала зненацька… Ще раз переконалася, що влада міста ігнорує своїх громадян і не переймається міськими проблемами.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Записали А. Чиндрова, Т. Харківських

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    55