Лікарня, доброзичлива до дитини

Нещодавно міській дитячій поліклініці виповнилося 80 років. Неможливо уявити, скільки дітей переступило її поріг за такий відрізок часу. Але з упевненістю можна сказати, що серед новомосковців знайдеться дуже мало таких, хто б не відчиняв двері цього закладу. Працівники поліклініки – щирі, доброзичливі, турботливі та лагідні. А ще – вони дійсно фахівці своєї справи. Адже недаремно у минулому році Новомосковська поліклініка була відзначена нагородою «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Про стан та функціонування лікарні на сьогоднішній день нам розповіла Людмила Олексіївна Теличко, завідуюча дитячої поліклініки КЗ «Центральна міська лікарня м. Новомосковська».

– Як давно Вас призначили на посаду завідуючої і які зміни відбулися з того часу до сьогодні?

Протягом 20-ти років я керую дитячою поліклінікою, а працюю за фахом – дитячим педіатром – вже 37-ий рік. З моменту призначення мене на посаду завідуючої сталося багато змін. Прикро, що за цей час у місті стало менше дітей. Двадцять років назад у картотеці налічувалися майже 17 тис. дітей віком до 15 років. На сьогодні ми маємо лише 12,5 тис. дітей разом із підлітками. Стало менше багатодітних сімей. Хоча, порівняно з минулим роком, у нашому місті за 9 місяців народилося на 93 дитини більше, ніж за той же період 2007 року.

Болісно, що багато дітей народжується з різними патологіями, цього року двоє дітей признані інвалідами у віці до одного року. Це дуже невтішні факти.

Сьогодні діти часто хворіють, в першу чергу, у зв'язку з пониженням імунної системи. Більш дорослі діти страждають на захворювання шлункового тракту. Це пов'язано з неправильним харчуванням. Давно не таємниця, що продукти, які ми маємо на прилавках магазинів, не відповідають ГОСТам, не мають необхідних для дитячого організму компонентів.

– Чи відповідає міська поліклініка вимогам часу, і чи є можливість отримувати тут своєчасну і повну медичну допомогу?

Дякуючи спонсорській допомозі було відремонтовано і фасад, і весь перший поверх поліклініки. Допомагали батьки, допомагала міська влада, підприємці міста. На сьогодні ми маємо два комп'ютери. Також придбали нову апаратуру для лікування зору, електрокардіограф. Звичайно, потрібно ще багато зробити для того, щоб покращити умови лікування. Нам терміново потрібно укомплектувати ставку лікаря-хірурга, потрібен новий апарат УЗІ. Але в основному поліклініка відповідає сучасним вимогам. У нас є кабінет по вихованню здорової дитини, кабінет підтримки грудного годування.

Не можна не згадати про нову поліклініку на Кулебівці. Там дуже гарна атмосфера для лікування дітей. Всі умови створені для сумлінної праці та для того, щоб наші маленькі пацієнти отримували належну допомогу.

– Чи існує у поліклініці проблема з кадрами?

Так, адже молоді кадри не мають бажання працювати за дуже низьку заробітну плату. Людина, яка навчається 8 років, щоб стати лікарем, отримавши зарплатню розміром 630 грн. довго не затримується на робочому місці. За останні 15 років на роботу у поліклініку прийшло лише 3 молоді спеціалісти. Вік медичних сестер у середньому – старше 40 років. Середній вік лікарів-педіатрів- 49 років.

– Сьогодні громадяни без довіри ставляться до вакцинацій. Ваша думка з цього приводу?

– Дійсно, з щепленнями на сьогоднішній день дуже складна ситуація. Багато хто, у тому числі і педіатри, і імунологи, вважають, що немає потреби прививати дітей. Але я, судячи з власного досвіду, можу сказати, що аби уникнути захворювань, потрібно своєчасно робити щеплення. Краще хворобу попередити, ніж потім лікувати.

– Багато хто відмовляється від щеплення через сумнівне походження препаратів. Які країни є постачальниками для дитячої поліклініки та чи відповідають нормам вакцини, які отримують діти нашого міста?

– Я згодна з тим, що походження препарату потрібно ретельно досліджувати, обирати надійних постачальників. Наприклад, для дітей першого року життя ми використовуємо перевірену російську вакцину. Тут немає чого боятися. Я, звичайно, не прибічник використання вакцин різного походження. На сьогодні у нас є препарати з Франції, Нідерландів, Індії, Росії та ін. Ми намагаємося робити щеплення препаратами єдиного походження. Що стосується реакції «манту», то це найнадійніший спосіб виявлення туберкульозу на ранніх стадіях. Тим більше, що метод рентгену шкідливий для дитячого організму. Та й за допомогою вакцини захворювання можна виявити не лише у легенях. Ми намагаємося ретельно перевіряти препарати, тому я не сумніваюся у необхідності вакцинацій.

– Сьогодні швидкими темпами зростає кількість ВІЛ-інфікованих дітей. Чи мають вони змогу отримати допомогу у поліклініці?

– Проблема дійсно актуальна. У нашому місті є ВІЛ-інфоковані діти, діти, народжені від ВІЛ-інфікованих батьків. На жаль, їх кількість зростає у порівняні з минулими роками. На сьогодні у на 23 дитини на обліку. З них троє – хворі на СНІД, решта – від інфікованих батьків. Ми проводимо лікування з першого дня народження дітей. До 18 місяців дитина отримує відповідну терапію. Намагаємось робити все, що в наших можливостях, аби стримати прогресування хвороби.

– Ви казали про те, що працює багато лікарів-ветеранів. Можливо є імена, які б ви хотіли окремо відзначити?

– Так, у нас дійсно багато працюючих ветеранів. В першу чергу – це колишня завідуюча дитячої поліклініки Л. Дуднік, вона наставниця багатьох лікарів і приклад для молодих кадрів. Також із ветеранів працюють Л. Журавель (старша дільнична медсестра), Л. Борисенко (лікар-інфекціоніст), Н. Залуніна (лікар-гастроентеролог), Л. Сахненко (протягом 25 років дільничний лікар на Кулебівці), Т. Лисенко (медична сестра), Г. Перещішина (медична сестра), Р. Гончар (медична сестра). Велику вдячність хочеться висловити тим лікарям, які нині вже не працюють. Ми пам'ятаємо про них і завжди допомагаємо. Адже завдяки їх сумлінній праці виросло здоровим не одне покоління дітей.

– Які рекомендації ви можете дати батькам?

– Хочу побажати батькам бути уважними у ставленні до своїх дітей. Адже здоров'я кожного нового покоління – це запорука нашого щасливого майбутнього.

Источник: Я. Яцюк

Можливо, Вам буде цікаво

By