Зима - у двір, а сонце - на столі

Зима - у двір, а сонце - на столі


   20 ноября 2008     2527
І сонце це - звичайно, хліб на столі кожного з нас. Бо без хліба, як без Бога - ні до порога. А щоб мали ми це диво рук людських у достатку кожного дня, невтомно працюють щодня трударі - хлібороби. Руки їх на знають спочину, бо іншого життя вони собі не уявляють. Так у круговерті щоденних справ минає трудовий рік, і лише з початком перших морозів та снігопадів сільські трударі мають право трішки перепочити - їх праця вшановується на державному рівні, і у кожному господарстві славлять творців достатку.

На Новомосковщині до працівників села особливе ставлення, бо такими здобутками може похвалитися далеко не кожний район. Тут вміють працювати. Підтвердження тому - найвищі врожаї, якими пишаються щороку. Нинішній рік був особливо щедрим на здобутки. Як ніколи вродила хлібна нива - 244 тис. тонн ранніх зернових зібрали у Новомосковському районі при середній урожайності 48 центнерів з гектара. Урожай пізніх зернових культур також порадував хліборобів. Вже зібрано з полів сою, просо, сорго, гречку, соняшник, практично завершено збирання кукурудзи. Останньої намолочено більше 70 тис. тонн при урожайності 44 ц/га. Але… Свято хліборобське має цьогоріч гіркий присмак. Бо ті ціни, за якими сьогодні трейдери готові купувати зерно, - лише принижують гідність трударів.

Зима - у двір, а сонце - на столі- Врожай, який зібрали у Новомосковському районі, дорівнює врожаям Грузії та Вірменії, - каже голова райдержадміністрації Ігор Іванович Гуртовий. - А ціни… У минулому році за третій клас кукурудзи давали 1,3 тис. гривень, цього року - по 1,2 не хочуть брати. З-під комбайна - по 200 гривень за тонну золотого зерна платять, при собівартості 400 гривень, - журиться голова району. Чим можна втішити, як розрадити і що обіцяти людям, які ніяк не дочекаються гідної оцінки їхньої праці. Виконавча влада району дотримується всіх зобов'язань з виплати компенсацій, доплат, інших дотацій. Те ж, що відбувається зараз із цінами на зерно - місцева влада не вирішить, це прерогатива держави - захистити сільгоспвиробника.

Але ж свято є свято. І керівництво району відзначило вклад кожного працівника грамотами, віншуючи теплими словами вдячності за їх нелегку працю. Ігор Іванович також з радістю повідомив, що на Новомосковщині нині стало більше на двох заслужених працівників сільського господарства. Цих почесних звань були удостоєні Микола Миколайович Селезньов - директор АФ ім. Горького та Олег Анатолійович Коваленко, головний інженер АФ «Дружба». І. Гуртовий побажав всім хліборобам району вчасних дощів та хороших врожаїв, залишатись і надалі першими у всіх галузях сільськогосподарського виробництва.

Велику повагу, захоплення результатами праці селян висловив голова районної ради Микола Григорович Сухий. Називаючи імена переможців, з гордістю говорив про високі показники у роботі представників усіх ланок сільськогосподарського виробництва практично всіх господарств району. Одним комбайном М. Березі з АФ»Дружба» вдалося намолотити 6,2 тис. тонн зерна, а В. Коцаренку з АФ «Мрія» - більше 5 тис. тонн! - Колись, - зазначив Микола Григорович, - у одному середньому господарстві стільки намолочували! А перевезти А. Гриньку з АФ «Орільська» однією машиною 2,5 тисячі тонн зерна, та не КАМАЗом, а звичайним «ГАЗ-53», - хіба не подвиг? На селі живуть і працюють люди, які мають велику хліборобську честь і гідність, на жаль, не маючи гідної оцінки своєї праці.

Щирі слова подяки голова райради висловив усім, хто сіє та збирає хліб, розвиває тваринницьку галузь, завдяки чому у районі є і хліб, і до хліба. Сьогодні Новомосковський район є одним із небагатьох, де вдалося зберегти поголів'я ВРХ, і річні надої молока складають більше 8 тисяч кілограм на одну корову. Розвивається свиноводство, введено в дію птахофабрику «Голубівська», де вирощують бройлерів. І знову але… Микола Григорович повідомив присутнім про нові ціни на молоко, які пропонує селянам торгова фірма м. Павлограда. «Зимова» ціна буде нижчою за літню на 1 гривню…

За таких умов важко не то що розвиватися, важко просто вижити сільгоспвиробникам. Тому голова районної ради наголосив, що значущість хліборобської праці є ще більш важливою у сьогоднішніх умовах.
Слова вдячності та вітання зі святом прозвучали на адресу працівників сільського господарства з вуст начальника районного управління агропромислового розвитку Анатолія Івановича М'ясоїда.
І як завжди, творців достатку привітали талановиті майстри сцени Новомосковщини, додавши всім хорошого святкового настрою.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Т. Харківських

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    56