ЗА СПОЖИТЕ ТРЕБА ПЛАТИТИ

Опалювальний сезон у нашому місті нарешті розпочато… Але разом із теплом в оселі новомосковців знову прийшла турбота – за спожите треба платити. Реалії життя диктують нові умови, і вже сьогодні кожному злісному неплатнику зрозуміло – зірвати опалювальний сезон у всьому місті йому не дозволять. Про те, які санкції можуть бути вжиті державною виконавчою службою м. Новомосковська по відношенню до неплатників, розповів представникам ЗМІ Валерій Москаленко, начальник відділу державної виконавчої служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області.

– Робота виконавчої служби з боржниками за комунальні послуги сьогодні є дуже актуальною. Якщо усі способи змусити боржника повернути заборговане вичерпано, то за рішенням суду виконавча служба може здійснювати з нього стягнення особистого майна (що не входить до переліку майна, яке не підлягає конфіскації). З одного боку – цей захід є дієвим, а от з іншого – користь від нього більше психологічна, ніж практична.

Справді, наклавши арешт на певне майно, яке боржник і його сім'я використовують у побуті, можна сподіватись на те, що очікуваний результат – погашення заборгованості – здійснено буде боржником лише в силу психологічного впливу. Адже є люди, для яких ця ситуація неприємна з точки зору думки громадськості: що подумають сусіди, колеги по роботі та ін. Не бажаючи переживати такі неприємні моменти, або попереджуючи їх, боржник розраховується з підприємством.

Якщо ж арешт на майно таки накладено, то тут виконавча служба стикається з іншою проблемою. Трапляється, що певне майно, наприклад, меблі, уже використовуються багато років і є не зовсім ліквідним товаром, а ще ж існують певні затрати з боку виконавчої служби для здійснення робіт по проведенню оцінки цього майна і його зберігання. Виходить, що в даному випадку стягувати майно просто немає сенсу. Є й інші перепони, з якими доводиться стикатися виконавчій службі. Наприклад, боржник проживає у складі сім'ї, і факт права власності на той чи інший предмет у квартирі встановити проблематично. Виникають складнощі у процесі подальшої реалізації майна, оскільки будь-хто з членів сім'ї (або третій суб'єкт) може оскаржити факт належності майна саме боржнику.

Тому часто доводиться шукати якісь альтернативні методи впливу на боржника. Якщо, наприклад, він не має майна, яке можна стягнути для погашення заборгованості, виникає питання про виявлення джерел його доходів і, відповідно, звертається стягнення на грошові засоби. Це можуть бути готівкові кошти, зарплатня, пенсія, стипендія і так далі – механізми і розміри такого роду стягнень передбачені законом. Але як би там не було, якщо хтось думає, що рішення суду, винесене по відношенню до неплатника, – це просто декларація намірів, а не реальні дії, то це велика помилка. Тому що все це може мати серйозні наслідки. Для прикладу. Нещодавно, за спільним указом Департаменту державної виконавчої служби і державної митної служби ми маємо можливість блокувати виїзд боржника за межі держави, не даючи отримати відповідні документи…

Отже, шановні громадяни, запам'ятайте – закон однаковий для всіх, і ні для кого не має виключень. Тому краще проявити громадську свідомість для того, щоб попередити будь-які проблеми у майбутньому.

Можливо, Вам буде цікаво

By