ТРАМАДОЛ: ПОЛЕГШЕННЯ ЛЮДСЬКИХ СТРАЖДАНЬ ЧИ ЧЕРГОВИЙ «ДОПІНГ»?

Боротьба з наркозлочинністю визначена однією зі стратегічних цілей роботи міліції, адже до проблем незаконного обігу «дурману» додалася ще одна проблема – кримінального витоку підконтрольних сильнодіючих та отруйних лікарських засобів. Тож окрема увага працівників відділення по боротьбі з незаконним обігом наркотиків спрямована на ті суб'єкти господарювання, що діють у сфері легального обігу наркотиків: нині саме активно проводяться оперативно-профілактичні заходи щодо перевірки таких підприємств.

Лікарський препарат трамадол використовується у медицині для знеболення – саме через ці властивості його відпускають в аптеках суворо за рецептом, із круглою печаткою та підписом головного лікаря відповідної установи.

Однак за іронією долі таке «диво» фармацевтичної науки, найдене для полегшення людських страждань, стало черговим «допінгом» для любителів розважитися та головним болем для правоохоронців. Міліція вилучає величезну кількість трамадолу, виробництво якого в країні перевищує реальні потреби в десятки разів.

В поточному році працівниками відділення по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Новомосковського міськвідділу міліції було затримано молоде подружжя, у яких було виявлено по 5 капсул медпрепарату трамадол, який вони придбали для особистого вживання в аптечному кіоску, розташованому на одній з центральних вулиць Новомосковська, за 45 гривень. Завітавши до аптечного кіоску, в ході особистого огляду речей реалізатора цього кіоску оперативники виявили та вилучили 62 капсули трамадолу, які вона придбала в Дніпропетровську та зберігала з метою збуту. При проведенні санкціонованого обшуку за місцем мешкання «аптекарки» було виявлено та вилучено ще 1101 капсула трамадолу, який вона зберігала у себе з метою збуту. До речі, в цьому році вилучення такої кількості трамадолу було найвищим показником у Дніпропетровській області.

«Трамадольне» питання – особливо хвилююче: майже до теперішнього часу цей лікарський засіб, який насправді є дуже небезпечним, законодавчо не було віднесено до наркотичних речовин, тому і відповідальність за незаконне зберігання з метою збуту або збут цієї сильнодіючої речовини була до трьох років позбавлення волі. Лише 04.06.2008 року Кабінетом Міністрів України винесено Постанову № 518, згідно з якою лікарський засіб трамадол було включено до списку «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 06.03.2006 року. Тепер ці дії кваліфікуватимуться як незаконне зберігання з метою збуту чи збут наркотичних засобів, що тягне за собою кримінальну відповідальність за статею 307 Кримінального кодексу України, а це покарання у вигляді позбавлення волі строком вже від трьох до десяти років.

Источник: Т.М. Попова, майор міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By