ФАЛЬСИФІКАТ: ГОРІЛКИ ВАРТІСТЮ НИЖЧЕ 14 ГРИВЕНЬ НЕ ІСНУЄ

Проблема існування підпільних заводів та розповсюдження контрабандного спиртного в Україні вже який рік тривожить як правоохоронні органи, що збилися з ніг, виявляючи конспіративні цехи, так і пересічних громадян, які своїм здоров'ям «завдячують» прихильності до вітчизняного виробника, під марку котрого частенько «косять» лжевиробники.

Підприємства, які одержали ліцензію на виготовлення та продаж лікеро-горілчаної продукції, можуть гарантувати високу якість спиртного. Усе інше, що виробляється підпільно, – сурогат, який може бути небезпечним для життя.

Як правило, його виготовляють з технічних спиртів в антисанітарних умовах, не дотримуючись елементарних санітарних норм. Зазвичай у таких підпільних цехах виробничий процес зводиться до мінімуму: пляшки миють у тазиках, у пластмасових діжках готується водно-спиртова суміш з різними домішками. Наприклад, з глюкозою (щоб на ранок не боліла голова) або з карбідом (для міцності самогону). Насамкінець готову бурду через шланг розливають у пляшки.

Так, нещодавно Новомосковський міськрайонний суд виніс обвинувальний вирок Бочуріной Н.Г., яка тривалий час займалася реалізацією фальсифікованого алкоголю в селі Хащове Новомосковського району. Обвинуваченій інкримінувалося незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою та збут незаконних алкогольних напоїв. Суд визнав Бочуріну Н.Г. виновною в скоєнні злочину, передбаченого статею 204 КК України, та призначив їй покарання у вигляді штрафу в розмірі 8 500 грн.

Цьогоріч співробітниками відділення державної служби по боротьбі з економічними злочинами Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області виявили чимало суб'єктів господарювання в галузі зберігання, накопичення, транспортування та реалізації підакцизної продукції. Наприклад, в магазині ПП «Пархоменко Л.І.» було вилучено горілку під назвою «Горілка Пшенична «Грааль»» та «Горілка Пшеничка», яка згідно висновків експертизи не відповідає вимогам ДСТУ 4256:2003 та має сторонні домішки, в тому числі і ворс. Таких висновків дійшла експертиза і при дослідженні горілки, вилученої в магазині «Продукти» ПП Сидорова І.В. А у ПП «Ступак А.В.» вилучена горілка згідно висновків експертизи взагалі не є горілкою, а є водно-спиртовою сумішшю з об'ємною часткою етилового спирту.

В 2009 році працівники цієї служби викрили 10 фактів незаконного обігу «вогненної води». Всього ж 635 літрів С2Н5ОН та 1270 примірників марок акцизного збору не досягли своєї головної мети – принести прибуток оборудникам на загальну суму близько 18 000 грн..

Детективи «антиалкогольного фронту» виявляють фальсифікат скрізь: і на дорогах, і на підприємствах, і на приватних подвір'ях. Тож запам'ятайте: горілки вартістю нижче 14 гривень у природі не існує – тільки сурогат! Така ціна визначена розрахунками, що приведені у Постанові Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва». А ще важливо звертати увагу на пляшки горілки одного виду: якщо вона виготовлена в заводських умовах, де процес розливання відбувається автоматично, то всі пляшки будуть заповнені практично на одному рівні. Інакше рівень рідини у пляшках дуже відрізняється, що свідчить про її сумнівне походження. Тож стережіться підробки і повідомляйте в міліцію про випадки продажу вам фальсифікату.

Можливо, Вам буде цікаво

By