За змушення жебракувати - до відповідальності

За змушення жебракувати - до відповідальності


   19 июня 2009     1688
У наш час, коли злочинність набуває все більш жорстоких форм, мабуть, нікого не здивуєш, що багато злочинів стосовно дітей вчиняють їхні батьки.
З огляду на це, Законом України №894-VI, який набрав чинності з 1 січня 2009 року, до Кримінального кодексу України внесені зміни - його доповнено ст150-1, яка передбачає кримінальну відповідальність за використання малолітніх дітей для занять жебрацтвом.


Незважаючи на невеликий проміжок часу, що минув з дати набрання чинності Закону України, актуальність криміналізації діяння проявилася дуже скоро.

Перевіркою встановлено, що протягом лютого-березня 2009 року біля Свято-Троїцького собору в м. Новомосковську гр.В. використовувала свою малолітню доньку К. 1998 р.н. для занять жебрацтвом, тобто систематичного випрошування грошей, речей, продуктів харчування у сторонніх людей з метою отримання прибутку.

Для жебракування з метою отримання прибутку протягом березня-квітня 2009 р. біля Свято-Троїцького собору використовувала своїх малолітніх синів 1998 та 2000 років народження і гр. А.
Новомосковською міжрайонною прокуратурою за вказаними фактами відносно матерів порушено 2 кримінальні справи. Одна з них за досудовим слідством вже закінчена та направлена до суду. Санкція статті за скоєння даного злочину передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3-х років. Або позбавлення волі на той самий строк.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

І. Снігач, Новомосковський міжрайонний прокурор, молодший радник юстиції

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    56