Готові протистояти стихії

Нинішня зима надовго запам’ятається новомосковцям. І не тим, що була надто суворою. Зима на те й зима, щоб всипати снігу, добре поморозити. Інша справа, що відповідні служби міста виявилися не готовими до зими, і замість дієвої роботи нарікали на сніг, хуртовину, замети, називаючи їх катаклізмами, несподіванкамиі і т.і., а люди тим часом травмувалися, відчували незручності, пов’язані із пересуванням вулицями міста.

Та зиму вже пережили, дякувати богу. Наступає весна, шумуючи вітром у ще голих вітах дерев, несучи на крилах таке довгоочікуване тепло. А ми знову не раді. Бо на місто чекають нові випробування у зв’язку із таненням снігу – підтоплення, а у гіршому випадку навіть повені.

Днями у місті було проведено навчання під керівництвом начальника цивільного захисту міста за участі служб та організацій міста.

Про їх результати ми попросили розповісти тимчасово виконуючого обов’язки начальника Новомосковського районного відділу МНС, майора служби цивільного захисту Віталія Миколайовича Садового.

– Навчання проводились з метою попередження ліквідації надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути у результаті паводка чи підтоплення. За планом було проведено оповіщення керівників служб, проведено збори оперативного штабу керівників організацій та підприємств міста, а також структурних підрозділів цивільного захисту міста. Перед кожним було поставлено завдання. Наш підрозділ відпрацьовував завдання на дільниці №1 – на Глодах. В цілому спрацювали чітко і правильно з незначними зауваженнями. Так само і решта підрозділів міста – на оцінку «добре».

– Скажіть, будь ласка, у разі виникнення паводка чи підтоплення, які райони міста опиняться у зоні лиха?

– Глоди, Перевал, Подол, Красний Кут, східна частина масиву Решкут, Животилівка, Воронівка, Кулебівка… Практично все місто, за виключенням центральної частини Новомосковська. Ці райони потрапляють до зони підтоплення. За прогнозами метеорологів, нам загрожує підтоплення, а не повінь, тож сподіваємось, що ситуація буде контрольованою. Хоча якщо розтане лід на Курахівському водосховищі, що на Донеччині, а потім піде лід по р. Вовча та Самара, то хто знає, чим це все може обернутися. У цьому разі ймовірно, що може повторитися 1985 рік, коли вода була навіть у будинках.

Тож готуватися треба до найгіршого. І ми про це говоримо і попереджуємо.

– Як поводитися жителям цих районів у разі надзвичайної ситуації?

– Головне – не панікувати. Треба заздалегідь зібрати цінні речі, документи і бути готовими у будь-який момент до евакуації. Хоча, як показує практика, люди до останнього не хочуть залишати своїх домівок, не усвідомлюючи небезпеки.

– Чи вистачить техніки, щоб евакуювати людей?

Що стосується техніки, то у випадку паводку у місті її вистачить. Якщо ситуація потребуватиме додаткової, можемо розраховувати на допомогу Головного управління МНС Дніпропетровської області, де є великогабаритні вантажівки, насосні станції і т. ін.

Навчання показали, що деякі питання залишаються, і кожен керівник того чи іншого підрозділу готовий їх вирішувати. На навчаннях були присутні представники Головного управління МНС, обласної адміністрації. І всі проблеми були озвучені. Тож у разі необхідності буде надаватися допомога із спеціального резервного фонду. Це вирішуватиме штаб, який діє у випадку лиха.

– Віталію Миколайовичу, які прогнози синоптиків щодо наступу води?

– На навчаннях було озвучено, що до руху льоду і його інтенсивного танення залишилось близько місяця. Зараз нема сенсу підривати лід і прискорювати процес. Ріки ще не відкриті. От коли рушить лід і створюватимуться затори, тоді застосовуватимемо криголам. У нас є дві одиниці такої техніки, які чекають напоготові у річпорту.

У разі великих заторів льоду готова попрацювати наша піротехнічна група з Дніпропетровська. Тобто підрозділи МНС готові надати будь-яку допомогу місту під час надзвичайної ситуації.

Можливо, Вам буде цікаво

By