До дня мови

До дня мови


   9 ноября 2009     4583
9 листопада - День української писемності і мови. Поняття «мова» багатогранне і багатозначне. Це космічне, суспільне, соціальне, інтелектуальне і політичне явище. Мова - це генетичний код нації. Чия мова, того й держава. Зникає мова, зникає народ як нація. Це істини, що не потребують доведення.
Громадяни кожної держави і її керівники стоять на сторожі національної мови, бо вона той стрижень, що єднає націю, формує народ, зберігає його культуру, історію, розвиває державу, збагачує буття.
Питання мови є науковим, філософським...


Нам довго тлумачили, що писемність на Київську Русь прийшла від болгар - Кирила і Мефодія, а ті переклали Біблію з латинської мови на старослов'янську. Багато книг і літописів древності знищено або переписано. Найдавніша книга нашого народу - Велесова книга, яка дійшла до нашого часу (V-IXст.н.е.). У ній знаходимо відповідь на запитання, хто ми є. Читаємо: «… і були ми кравенці і скіфи, і анти, руси, боруси і сурожці. І тако стали діди русове». Отже, у слові «кравенці» той самий корінь, що й у слові «Україна», «укри». Інша назва нашого народу - слов'яни. Це ті, хто дав світові слово. Євангеліє теж починається: «Спочатку було Слово, а слово в Бога було, і те слово було Бог». Вдумаймось у зміст і будову кожного слова, воно має Божі таємниці. Слова «сонце» і «серце» - промінь і кров - подібні не лише за будовою, а й за змістом. Кожне слово має свою етимологію, енергетику від Всевишнього розуму.
Настав час відродити престижність мелодійної милозвучної, багатої мови народу, який віками був у неволі, а його мову знищували. У світі 6800 мов, серед них українська за мелодійністю, милозвучністю, красою та багатством лексики займає 2-е місце.

Слово у наш час має провідну роль. Хто володіє словом і вміло ним користується, той володіє світом. Чим вища національна свідомість народу, тим вагоміший престиж мови.
Зміцнюючи державну мову - зміцнюємо і утверджуємо державу.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Е. Шаповалова, голова товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    56