Пам’ятний знак українським миротворцям

Пам’ятний знак українським миротворцям


   18 июля 2013     1263
Цього року 15 липня вся Україна вперше відзначає День українських миротворців. Цього дня на Дніпропетровщині керівник регіону Дмитро Колєсніков відкрив в обласному центрі пам’ятний знак українським миротворцям 240-го окремого спеціального батальйону, який став першим миротворчим батальйоном. У відкритті також взяли участь перший командир 240-го окремого спеціального батальйону, полковник запасу Володимир Сидоренко та командир 6-го армійського корпусу, генерал-майор Руслан Хомчак.

«Це особливий день для нашого регіону і для країни в цілому. Вперше на державному рівні ми вшановуємо мужність та відвагу учасників миротворчих операцій, віддаємо данину пам’яті загиблим воїнам-миротворцям. Для Дніпропетровщини цей день – набагато більше, ніж просто святкова дата. Адже саме з нашого регіону почалася історія участі незалежної України в миротворчих операціях під егідою ООН та інших міжнародних організацій. І сьогодні ми встановлюємо пам’ятний знак першому батальйону миротворців, більшість солдатів якого були з Дніпропетровської області», – зазначив Дмитро Колєсніков.

Пам’ятний знак у формі плити виготовлено з граніту чорного кольору розміром 60x80 см та вмонтовано до брили з природного граніту. На плиті розташовано надпис: «У липні 1992 року, вперше в історії незалежної України, на базі з’єднань та військових частин 6 гвардії було сформовано та введено до складу військ ООН у Боснії та Герцеговині (м. Сараєво) 240-й окремий спеціальний батальйон. Командир батальйону – полковник Володимир Сидоренко».

«Саме на території нашого регіону формувався перший в історії країни батальйон миротворців – 240-й окремий спеціальний батальйон під командуванням полковника Сидоренка. І ми можемо з гордістю назвати його дніпропетровським батальйоном. Адже у його формуванні брали участь воїни запасу – наші земляки, а матеріальне забезпечення батальйону здійснювалося силами підприємств області», – наголосив Дмитро Колєсніков.

Саме з Дніпропетровська рівно 21 рік тому, 15 липня 1992 року, передова група 240-го батальйону відправилась до Сараєво виконувати перше завдання в рамках операції з підтримання миру у колишній Югославії. Сьогодні на Дніпропетровщині проживає кожний десятий воїн-миротворець України.

«Участь у миротворчих місіях – це внесок України до стабільного та безконфліктного розвитку у всьому світі. І ми пишаємося тим, що ця історія починалася тут, на Дніпропетровщині. Пишаємося солдатами, прапорщиками та офіцерами, які з честю виконували та виконують свій військовий обов’язок. Вшанування миротворців – це потужний чинник виховання молодого покоління на принципах честі, вірності обов’язку та служіння найвищим людським цінностям. Українські миротворці – герої нашого часу. І молоде покоління Дніпропетровщини має знати та пам’ятати про цих героїв, брати їх за взірець», – наголосив Дмитро Колєсніков.

Прес-служба ОДА


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Новомосковский информационный портал

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è