ДО СВЯТА МУЖНІХ

ДО СВЯТА МУЖНІХ


   5 марта 2009     1504
Сучасна молодь з часом візьме на себе відповідальність за розбудову
України. Саме тому велике значення у юнацькому відділі центральної
міської бібліотеки надається патріотичному вихованню, залученню молоді до виконання військового обов'язку, зміцненню зв'язків між різними поколіннями.
Частими гостями нашої бібліотеки є учасники бойових дій в Афганістані В. Січний, В. Нікітін, В. Криша, В. Якименко, С. Гусак.


Напередодні річниці виведення військ з Афганістану у стінах юнацького відділу ЦМБ відбулась зустріч старшокласників з воїнами-афганцями В. Ковбасою та О. Шульгіним, які також, виконуючи свій обов'язок перед Вітчизною, не відступили від слів військової присяги і достойно винесли увесь тягар війни.

Бібліотекарі разом із читачами підготували літературно-музичну композицію, а гості поділилися своїми спогадами. Уважно і з великим інтересом слухала молодь про трагічні сторінки нашої історії, про страшні людські втрати в афганській війні.

Колишні воїни розповідали читачам про мужність, взаємодопомогу, вірність обов'язку зовсім молодих хлопців. Перед очима промайнули уривки з фільмів “33 рота” та “Офіцери” - й присутні на хвилинку опинились біля своїх ровесників 80-х років.

Але залишилась в минулому і ця війна. Повернувшись на рідну землю, воїни-афганці, як і тисячі їхніх товаришів по зброї, знайшли гідне місце у мирному повсякденні. В. Ковбаса працює в службі охорони, а О. Шульгін - у шаховому клубі “Дебют”, де допомагає становленню юних шахістів, які прославляють своїми перемогами наше місто.

Читачі - учні 9, 10, 11 класів ЗОШ №15 (класні керівники В. Ємець, Л. Грищенко та О. Садовий), які слухали розповіді про війну, задавали багато запитань і уважно слухали відверті відповіді своїх старших товаришів. По закінченню зустрічі всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять
загиблих у жорстокій війні.

Вручаючи квіти, молоді люди та їх класні керівники щиро дякували
гостям за цікаву, змістовну зустріч.

Але подібні зустрічі відбуваються не тільки у стінах бібліотеки.

Напередодні Дня захисників Вітчизни юнацький відділ організував зустріч в історико-краєзнавчому музеї, де експонувалась виставка зброї часів Великої Вітчизняної війни з власної колекції П. Мотовілова. А працівник музею С. Філімонов не тільки влаштував екскурсію по музею, але й докладно розповів про зброю, яку П. Мотовилов знаходив на території Новомосковщини.

Для підростаючого покоління війна - це щось незрозуміле і далеке,
звичайні сторінки шкільного підручника, які доводиться вчити за вимогами вчителів. Наблизити молодь до розуміння цього жаху хоча б на рівні поваги та співчуття - важливе завдання старших, хоча б тому, що подібні самовідданість і героїзм у повсякденному житті зустрічаються не часто.

Це незабутнє відчуття - доторкнутися до зброї, яку колись, ще гарячу, стискали руки захисника
Вітчизни! Молодь з повагою і захватом брала у руки автомати і фотографувалася разом з нею. Дивлячись на юнаків з автоматами, відразу спадали на думку вірші:

О, Україно! Ніжно пригорни
Усіх живих своїх синів, як мати.
Щоб ми уже не бачили війни,
Не чули щоб ніколи звук гармати!


До речі, виставка зброї буде експонуватися ще два тижні. І інші наші читачі виявили бажання побачити і відчути дотик до зброї своїх дідів.

Ми дякуємо тим людям, які знаходять час для зустрічі з молодим поколінням, які, розповідаючи про свою юність, опалену війною, виховують в них почуття інтернаціоналізму, любов до життя, відповідальність за свою і чужу долі.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Г. Тонконог, провідний бібліотекар

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    57