Задля безпечного відпочинку дітей

Задля безпечного відпочинку дітей


   10 февраля 2015     1343
Після тривалого зимового відпочинку діти повернулися до навчання. Проте, як свідчить міліцейська статистика, не всі школярі проводили своє дозвілля з користю та у рамках закону.

Завдання правоохоронців на період зимових канікул полягало в тому, щоб забезпечити нагляд за дітьми, аби ті під час відпочинку, коли контроль з боку педагогів зменшується, залишалися законослухняними громадянами і не експериментували з алкоголем і наркотиками. З цією метою й проводилася всеукраїнська операція «Канікули», участь в якій взяли працівники кримінальної міліції у справах дітей. Серед переліку поставлених під час операції завдань – соціальний та правовий захист дітей, профілактика вчинення неповнолітніми адміністративних і кримінальних правопорушень, втягнення їх дорослими в антигромадську діяльність, негативних проявів серед дітей, а також виявлення дітей, що залишилися без догляду дорослих під час зимових шкільних канікул.

Отже, під час операції «Канікули» в період з 25 грудня 2014 року по 18 січня 2015 року до адміністративної відповідальності було притягнено четверо неповнолітніх, а за неналежне виконання батьківських обов’язків – четверо дорослих.

Серед правопорушень, які чинили неповнолітні, – розпиття алкогольних напоїв та паління цигарок у громадських місцях. Доведеться понести відповідальність і дорослим, які нехтували своїми обов’язками щодо догляду за дітьми. Зокрема, складено адміністративний протокол за доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп’яніння та один протокол – за фактом продажу школярам алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Але є і добрі новини – у вищеназваний період жодна дитина Новомосковщини не потерпіла від злочину і не стала жертвою нещасного випадку.

Правоохоронці і надалі будуть проводити профілактичну роботу з неповнолітніми. Зустрічатимуться з ними у навчальних закладах, проводитимуть лекції на правову тематику, застерігатимуть від протиправних дій. Але найбільш ефективним засобом профілактики вживання алкоголю, наркотиків та тютюнопаління дітьми є постійне спілкування з ними батьків.

Тож, шановні батьки! Не будьте байдужими до своїх дітей, цікавтеся їхнім життям, їхніми проблемами, чим вони захоплюються, з ким спілкуються, де проводять дозвілля. Ніколи не буває занадто рано або занадто пізно для того, щоб поговорити зі своєю дитиною про ризик і негативний вплив, пов'язаний зі вживанням алкоголю, наркотиків та тютюнопаління.

Звертаємо також увагу працівників торгівлі на недопустимість продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, а працівників закладів відпочинку – на перебування дітей після 22.00 без супроводу дорослих.

Підсумовуючи вищевикладене, звертаємося до всіх громадян: у разі наявності інформації про здійснення неправомірних дій відносно неповнолітніх, звертайтеся до новомосковського міського відділу міліції (вул. Радянська, 7) або за тел. 7-31-66 чи 102.

Т. Харченко, начальник СКМСД
Новомосковського МВ ГУМВС


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Новомосковский информационный портал

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è