Дитячій безпеці - належну увагу дорослих і дітей.

Дитячій безпеці - належну увагу дорослих і дітей.


   7 мая 2009     2876
У 2009 році міські курси цивільного захисту (завідуючий О. Золотарьов) та центральна дитяча бібліотека (Н. Бондаренко) вирішили спільно організувати гурток для наймолодших читачів - дітей 1-2-х класів „Їжачки - рятівнички”. Життя вимагає від дорослих і дітей звертати увагу на безпеку.
Основна проблема в питаннях дитячої безпеки - незнання правил особистої безпеки, невміння передбачати небезпеку та по можливості її уникнути.


На міських курсах цивільної оборони працюють професіонали, а в дитячій бібліотеці є багато літератури, яка допоможе навчати дітей зберегти своє життя.

Батьки та педагоги часто самі не володіють правилами особистої безпеки, діють інтуїтивно. Більшість дітей і дорослих упевнені в тому, що трагедія може статися з ким завгодно, але тільки не з ними.
Основна мета організації гуртка - знизити вірогідність попадання дітей в ситуації, що загрожують їхньому життю і здоров'ю, навчити правильно діяти у надзвичайних ситуаціях.

Члени гуртка взяли участь у Всеукраїнській акції „ Запобігти, врятувати, допомогти”.
За планом роботи перше заняття було організаційним, під назвою: „Дитячій небезпеці - належну увагу дорослих”. Далі проведено інформаційну бесіду „Щоб від води біди не мати - правила поведінки мусиш вивчати” (купання на річці влітку, катання на ковзанах, гра в хокей на річці взимку, допомога потопаючому). Гру „З Айболитом дружимо, вітаміни вживаємо, хворіти не будемо!” (про користь овочів та фруктів).

Здоров'я дитини для кожного з батьків і педагогів найдорожче, тому слід приділити цьому належну увагу. А приклади казкових героїв найбільш переконливі („Кицькин дім”, „Котик та півник”, „Сестриця Оленка та братик Іванко”, „Червона шапочка”, „Вовк та семеро козенят” тощо).

У квітні майстрами міських курсів цивільної оборони С. Руда та О. Назаровською розроблено та проведено спеціально для маленьких читачів бесіду про радіацію. В неї С. Руда дохідливо розповів, чим шкодить, а чим корисна радіація. А найбільш повідав про події в Чорнобилі, які вже стали сторінкою нашої історії. На курсах цивільної оборони діти ознайомилися з засобами захисту органів дихання і шкіри та приладами, якими вимірюється радіація.
У квітневі дні в Центральній дитячій бібліотеці проведено і засідання клубу „Стежина” для старших школярів, - це подорож екологічним експресом „Доторкнутись до природи можна лише серцем”. Члени клубу проїхали заочно по станціям „Краса рідного краю”, „Вплив людини на природу”, „Природа - лікар”, „ Драма Чорнобиля”, „ Факти”, „Світанок Присамар'я”. Оформлено книжкову виставку, „Гіркий полин Чорнобиля”.
Провідні бібліотекарі Н. Кунах і В. Кривенко нагадали про драму в Чорнобилі, яка сколихнула увесь світ.
Чорнобильська трагедія - страшне свідчення того, до якого нещастя може призвести людська недбалість.

Як страшно це - води не скоштувати
У тім краю, де Прип'ять, де Дніпро,
І хто посмів знічев'я відірвати
Від губ народу цілого відро.
Дивлюсь на землю, на річкові води,
І думаю, аж чорний від журби:
А нам казали: „ Ви ж царі природи!”
А ми, насправді, - атома рати.


Щоб попереджувати виникнення подібних катастроф у майбутньому, сьогодні необхідно проводити відповідну роботу з дітьми. Тому на юних „Їжачків-рятівничків” чекає ще багато різних заходів. Їх навчать, як вести себе під час грози, зливи, затоплення, повені, урагану, які треба знати правила дорожньої безпеки, як поводитись з електроприладами тощо.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Л. Журавель, завідуюча дитячої бібліотеки, О. Золотарьов, завідуючий міських курсів ЦО

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    55