Рівень безробіття знижується

Рівень безробіття знижується


   13 июля 2009     1317
Державний комітет статистики повідомляє, що кількість безробітних в Україні зменшилась - 1 червня їх у державі нараховувалось 736,3 тисячі чоловік, тобто 2,6% від загальної кількості працездатних українців. Це на 18% менше, ніж на початку цього року. Та чи характерна тенденція до зменшення кількості безробітних і для нашого міста? Про це городянам розказав Сергій Кадевич, директор Новомосковського центру зайнятості.

- З 1 січня і по сьогодні у центрі зайнятості стояло на обліку 2 365 осіб, з яких 1723 - жінки, в тому числі 1185 осіб до 35 років, - повідомив він. - За цей час було працевлаштовано 207 чоловік.

На сьогоднішній день на обліку знаходиться 1375 чоловік, з яких 812 жінок, 611 осіб віком до 35 років.
Не можна не відзначити, що при цьому кількість вакансій залишає бажати кращого - на противагу 219 у минулому місяці, наразі вакансій в центрі налічується лише 179, з яких близько 60% надані військовою частиною.

Сергій Кадевич також повідомив, що тепер згідно закону виплату допомоги після звільнення з роботи з формулюванням „за згодою сторін” громадянин може отримати з 7-ого дня після реєстрування у службі зайнятості. Нагадаємо, що з початком кризи виплата з безробіття починалася з 91-го календарного дня.
Незастраховані особи - випускники навчальних закладів, громадяни, які досі не мали трудового стажу, як повідомив нам Сергій Кадевич, отримують в центрі зайнятості 360 гривень на місяць, ті ж особи, що вже мають трудовий стаж, - 500 гривень. Щодо інших, зареєстрованих у центрі, - виплата допомоги визначається виходячи з середньомісячної зарплатні. Якщо людина пропрацювала 26 тижнів протягом року до звільнення - тоді допомога призначається з урахуванням середньої зарплатні за 6 місяців з урахуванням трудового стажу.

Втім, за словами експертів, зниження рівня безробіття прямо пов'язане із сезонними особливостями вітчизняного ринку праці. Так, улітку традиційно спостерігається зростання попиту на трудові ресурси в сфері продажів і послуг. До того ж, у нашій країні немає традиції при звільненні реєструватися на біржі праці, а Держкомстат ураховує тільки офіційно зареєстрованих безробітних.
Незважаючи на достатньо високі вітчизняні показники з безробіття, вони залишаються найнижчими в Європі. За підсумками травня в країнах єврозони рівень безробіття продовжує зростати і нині досяг рекордних 9,4%. Як і раніше, лідером за кількістю безробітних є Іспанія.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

А. Чиндрова

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    56