Хлібороби роблять свою святу справу

Хлібороби роблять свою святу справу


   24 июля 2009     3816
В Україні тривають жнива. Новомосковський район, який завжди відзначався кращими врожаями в області, і цього року, обіцяє бути одним з перших.
Для хліборобів цей рік видався складним. Фінансова криза позначилася на більшості господарств, і тепер їм, як ніколи, доводиться розраховувати тільки на себе. Адже бюджетна підтримка рівна нулю. Коли під час весняно-польових робіт господарства району потребували близько 10 млн. грн., держава виділила лише 700 тисяч одному із господарств. От і зараз з бюджету держави надійшло лише 2,5 млн. грн., заборгованих селянам, і знову ніяких дотацій, хоча минулого літа район отримав 25 мільйонів.


Не була прихильною і погода - літня спека цьогоріч на 8С більша від середньорічних показників, а для посівів така температура дуже висока. На щастя, в останні дні перед жнивами випали дощі, тож рослини таки доотримали свою частку вологи.

Як жнивується новомосковським аграріям цьогоріч, скільки вже зібрали за перші дні роботи на полі, ми запитали у начальника управління агропромислового розвитку Новомосковської райдержадміністрації Анатолія Івановича М'ясоїда.

- У цьому році хлібороби Новомосковського району повинні зібрати 52 тисячі гектарів ранніх зернових, з яких 19 тисяч - ярого ячменю, 3 тисячі - озимі, 28 тисяч - пшениця, - розказує Анатолій Іванович. - Хоча урожай очікується добрий, він все-таки буде гіршим, ніж торік, - з ранніх зернових отримаємо приблизно 170 тисяч тон зерна. На сьогоднішній день вже зібрано урожай озимих (урожайність склала більше 30 цга), близько 40 центнерів ми отримуємо з гектару озимої пшениці.


Вже зібрано більшу частину врожаю у господарствах „Рассвєт”, „Ягідне”, „Вільне-2000”, за урожайністю кращими є агрофірми ім. Горького та „Орільська”, „Злагода”. Багато фахівців задіяно у жнивуванні, але, безперечно, головними у цьому складному, виснажливому процесі збирання хлібу є комбайнери. Хліб на нашому столі - це перш за все їх заслуга. Тому не міг А. М'ясоїд не відзначити кращих працівників. Так, Ю. Таршин та його помічник О. Озеров з ТОВ АФ „Вільне - 2000”, які на комбайні Лексіон станом на 16 липня намолотили більше 1300 тонн із 365 га.

Офіційно жнива у районі було розпочато 10 червня. До 25 липня сільгоспвиробники планують закінчити збирання врожаю. Але попереду не менш відповідальна пора - підготовка до врожаю 2010 року. Треба посіяти близько 40 тисяч гектарів озимої пшениці - культури, яка має найбільший потенціал і найбільшу врожайність. Будемо сподіватись, що все пройде успішно.

Так, не дивлячись на нестачу коштів і примхи погоди, новомосковські хлібороби успішно жнивують. Витривалості й винахідливості наших земляків можна лише позаздрити - без жодної підтримки з боку держави вони роблять свою святу справу - збирають хліб. І низький їм за це уклін.
На 21 липня в районі вже було зібавно 97 475 тонн ранніх зернових при середній врожайності 37,2 цга.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

А. Чиндрова

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    55