Збережімо рідну мову

Збережімо рідну мову


   26 марта 2010     2605
Не можу не підтримати розмову, яку розпочала на сторінках газети «Вісник Присамар’я» кандидат філологічних наук, голова товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка Емма Олексіївна Шаповалова. До болі в серці зворушує все, про що сказано у цій статті. Я вважаю, що саме сьогодні на часі піднімати питання про збереження української мови та відроджен­ня національної свідомості українців.

Так, згідно перепису кількість українців становить 77,7%, але чи є ці відсотки ві­дображенням дійсної суті справи? Вважаю, що українцем є той, хто, в пер­шу чергу, спілкується рідною українською мовою, а таких у нас не більше 10%.

Поділяю населення, яке проживає на Україні, за мовними ознаками: українці-автохтони - українське коріння, українська мова; українці-космополіти - службовці, які спілкуються іноземною мовою; українці-злочинці - урядовці, які спілкуються іноземною мовою; українці-патріоти - люди, які спілкуються суржиком; меншини, які спілкуються українською, - шляхетні громадяни.

Хочу зупинитися на тій частині населення, яка спілкується на суржику. Мало хто з нас, після спланованого винищення всього українського, знає досконало українську мову. І звичайно легше було б іти легкою ходою - сприймати та спілкуватися тією мовою, яку нам з дитинства нав'язували. Але національно свідомі українці переборюють в собі мовне поневолення і прагнуть попередити ту небезпеку, яка чатує на Україну. Потрібно вбити в собі малороса, манкурта, раба, а це можна зробити лише ціною збереження рідної мови, культури, Держави.
Щоб процвітало українське слово, яке сьогодні знаходиться у духовній резервації, щоб припинити безпрецедентне нищення української мови - єдиного запо­біжника до самознищення нації, щоб нарешті ліквідувати духовний голодомор, у нашому місті, за підтримки Конгресу Українських Націоналістів з 9 березня 2009 року діє літературно-мистецьке об’єднання «Самарь». Першочерговим питанням об’єднання є збереження української мови та відродження національної свідомості українців, а також підтримка усіх національно орієнтованих заходів.Членами нашого об’єднання є визнані у літературній діяльності поети: Е. Шаповалова, М. Васюк, О. Таран, В. Шевченко, А. Михалевич, О. Александрович, Д, Сімонова, І. Міхеєв, О. Куценко, а також аматори – О. Калашнікова, В. Сокол, І. Лук’янова, письменники – Б, Коваленко, Г. Хлобустін, історик-краєзнавець А. Джусов.

Літературно-мистецьке об’єднання «Самарь» запрошує до співпраці усіх небай­дужих до долі України митців. Разом ми подолаємо усі негаразди, які можуть спіткати на­шу країну, коли будемо іти під націоналістично-патріотичними прапорами і мати під собою ідеологічне підґрунтя.

Поздоровляю усіх творчих людей з Всеукраїнським днем працівників культури та аматорів народного мистецтва!

Борітеся-поборете, Вам Бог помагає!
За вас правда,за вас слава І воля святая!
Т.Г.Шевченко.


Мова солов’'їна піснею злітає,
Барвінкову стелить в полі синяву.
Мама пісню в коси ніжно заплітає,
Піснею плекає мужність синову.
Мова калинова заведе розмову
Про весну квітучу, запашний розмай.
Під калини шепіт я полину знову
В батьківську оселю, у свій рідний край.
Чистою водою забринить струмочок,
Я почую теплі мамині слова.
Тихою ходою зашумить гайочок,
Упаде на груди сива голова.
Пісня солов’іна, пісня калинова
У садку вишневім знову зацвіте.
В пісні тій розквітне рідна наша мова,
І ніколи цвіт той вже не опаде.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Олександр Хиря, голова літературно-мистецького об’єднання «Самарь», член КУН

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    55