НА ЧЕСТЬ РАДЯНСЬКИХ СОКОЛIВ

НА ЧЕСТЬ РАДЯНСЬКИХ СОКОЛIВ


   24 июля 2008     1700
Доки влада активно трудиться над “розвінчанням” пам'ятника Літак на честь героїв-визволителів, справжні патріоти свого міста тим часом не дрімають, і у архівах знайшли інформацію про відкриття пам'ятника і пов'язані з цим урочистості. Тож забудькуватому міському голові та прихильникам ганебного проекту пропонуємо до уваги…

Здається, ще мить - і срібнокрила машина стрімко ввірветься у голубу височінь весняного неба. Таке перше враження від пам'ятника, що ним прикрасилась головна вулиця міста напередодні свята Великої Перемоги.

Та не злетить уже бойовий літак з стартового майданчика. Він навічно застиг на металевій консолі на фоні висотного житлового будинку, який нещодавно заселили 78 сімей. Новосілля і ювілей Перемоги...
З неї починалося світле і щасливе сьогодення, до тих далеких грізних років звертаються вдячні нащадки героїв-визволителів.

Ось і цей пам'ятник - данина шани визволителям Новомосковська - льотчикам 295-ої Червонопрапорної ордена Кутузова 2 ступеня винищувально-авіаційної дивізії.

Автор проекту - архітектор міста В. П. Кошовий розповідає:
- Звичайно, в декого може виникнути питання, чому на п'єдесталі не бойова машина середини сорокових років, а сучасна. Відповідь така: воїни прославленої авіадивізії, що носить назву нашого міста, і після війни стояли на сторожі мирного неба. Ось цей стрімкокрилий літак - внук прославлених машин серії ЛА. Він надійно служив нашим пілотам у мирні дні, а ось тепер нагадуватиме всім і про визволителів, і про тих, хто стоїть на варті миру сьогодні.

Споруджували пам'ятник робітники управлінь “Промбут-2” і “Спецбуду”, Новомосковського комбінату комунальних підприємств, орденоносного трубного заводу. Чимало допомогли школярі вісімнадцятої десятирічки.

І ось навколо пам'ятника зібралися ветерани, передовики виробничих колективів міста, молодь, комсомольці й піонери. Урочистий мітинг відкриття розпочинається. Під звуки маршу виносять прапор дивізії.

- Ви хоробро билися з ворогом, - говорить, виступаючи, другий секретар міськкому Компартії України М. І. Скляр, - щоб сини й онуки жили у мирі, творили світле майбутнє, вчилися, дерзали. Честь і шана вам, червонозоряні радянські соколи!

Голова ради ветеранів дивізії, полковник у відставці, кандидат технічних наук П. Г. Якимчук перерізає символічну червону стрічку. Пам'ятник відкрито.

Слова вдячності визволителям міста лунають у виступах представників виробничих колективів, інтелігенції, молоді й комсомолу Новомосковщини.

...Срібнокрила бойова машина націлена у голубу височінь весняного неба. Ще мить... Ні, літак навічно залишиться пам'ятником, щоб нагадувати про Велику Перемогу і її творців.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

В. Тимощук, “Новомосковська правда”, 12. 04. 1985 р.

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    55