Африканська чума свиней

Африканська чума свиней


   5 августа 2015     1118
Насьогодні ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні залишається досить напруженою. Нагадаємо, що випадки африканської чуми свиней було виявлено в Донецькій, Луганській,Чернігівській, Сумській та Київській областях. На часі простежується тенденція поширення епізоотії з півночі на південь нашої держави, у зв’яжу з чим виникає реальна загроза виявлення надзвичайної епізоотичної ситуації з АЧС на прилеглих територіях.

Африканська чума свиней - висококонтагіозна вірусна хвороба, що перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно та характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю. Все це призводить до значних економічних збитків. Причому вірус добре зберігається як при висушуванні, так і при заморожуванні, а також в умовах гниття.

Усім власникам тварин необхідно вжити заходи щодо недопущення занесення збудника африканської чуми на територію м. Новомосковська. Джерелом захворювання є продукти забою хворих тварин, м’ясо, м’ясні продукти, кров, кістки, шкіра. Інфекція може поширюватись з харчовими відходами, з кормами, гноєм, транспортними засобами, предметами догляду.

Тому основними заходами із запобігання виникнення хвороби є «закритий режим» утримання (особливо необхідно унеможливити контакти з дикими представниками виду), недопущення згодовування свиням відходів продуктів тваринного походження. Громадянам не варто купуватим м’ясо та м’ясопродукти на стихійних ринках. У разі виявлення хвороби слід обов’язково звернутися до новомосковської міської державної лікарні за тел.(05693)7-52-79. Нагадуємо, що лише дотримуючись усіх запобіжних заходів можна уникнути спалаху африканської чуми свиней в нашому місті.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Відділ внутрішньої політики Новомосковська

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è