fregat
Боржник за споживання електроенергії наразив на небезпеку дітей

Боржник за споживання електроенергії наразив на небезпеку дітей


   10 декабря 2015     867
Проблема несанкціонованого підключення до електромереж вже давно перестала бути новою і несподіваною як для енергопостачальних організацій, так і для споживачів електричної енергії. Терміни-синоніми «несанкціоноване підключення до електромереж» та «розкрадання електроенергії» стали вже звичними в сучасній вітчизняній електроенергетиці. Електроенергія стала товаром, який можна придбати, продати чи вкрасти!

З проблемою несанкціонованого підключення до електромереж з одного боку стали боротися і намагатися прогнозувати, а з іншого боку нею стали вміло і приховано, а в деяких випадках – невміло і відкрито, користуватися, сподіваючись на відсутність належного контролю з боку енергопостачальних організацій, і на специфічну особливість викраденого товару – електроенергії.

Безперервне зростання тарифів на електроенергію призводить до збільшення числа неплатників і до масових розкрадань електроенергії. У той час як енергопостачальні організації наводять аргументи і обгрунтування доцільності введення якомога вищих тарифів на електроенергію, вони самі з цієї причини несуть чималі збитки, в тому числі внаслідок розкрадань електроенергії. Існує і зворотний бік проблеми: зростання масштабів розкрадання електроенергії, в свою чергу, впливає на підвищення тарифів.

У проблемі несанкціонованого підключення до електромережі має місце ще одна важлива обставина, пов'язана з електробезпекою. Як правило, самовільні підключення проводяться без дотримання чинних норм і правил, необхідних технологічних та дозвільних процедур і тому являють собою потенційну небезпеку. Нерідкі випадки, коли при такому підключенні виникає перевантаження електричної мережі, внаслідок чого люди отримують електротравми, виникають пожежі в будинках і, навіть, аварійні відключення від електромережі цілих населених пунктів, що в зимовий час, у свою чергу, може привести до перебоїв подачі води і тепла в цих населених пунктах. Смертельні випадки внаслідок ураження електричним струмом теж непоодинокі.

Нещодавно працівниками Новомосковського РЕМ ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» проводилася перевірка відключеного стану побутових споживачів в м.Новомосковськ, що мають заборгованість за спожиту електричну енергію, під час якої було встановлено, що побутовий споживач з приватного домоволодіння по вул.Плеханова, який попередньо був відключений за порушення Правил користування електроенергією, самовільно здійснив підключення до трансформаторної підстанції, яка розташована на території ЗОШ № 17. Чоловік проклав дріт від трансформаторної підстанції до свого домоволодіння і підключив свій будинок. При цьому дріт він проклав на відкритій поверхні шкільного двору! А коли працівниками РЕМ цей факт був виявлений, господар будинку обрізав цей дріт під напругою і кинув його на територію школи. Наслідки могли бути вкрай тяжкими.

Оминути відповідальність у нього, як і у інших користувачів-порушників, не вийде, адже працівниками РЕМу щодня проводиться рейдова перевірка технічного стану приладів електромережі. При виявленні порушення складається акт, а згодом створена комісія встановить та визначить розмір завданих збитків підприємству. А в данному випадку і правоохоронці проведуть всебічну перевірку цієї події, за результатами якої і буде дана принципова оцінка діям крадія електроенергії.

Спільно з енергетиками попереджаємо:

 • зривання замків, проникнення в приміщення трансформаторних підстанцій та крадіжки кольорового металу може призвести до трагічних наслідків;
 • смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити ближче ніж на 8 метрів до обірваного проводу, який лежить на землі, на гіллях дерев або звисає з опори;
 • забороняється підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв;


Шановні батьки, в період зимових канікул обов’язково нагадайте дітям правила електробезпеки! • НЕ МОЖНА рибалити, запускати повітряних зміїв, розпалювати вогнища, вилазити на дерева поблизу повітряних ліній електропередачі та електрообладнання, діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами.
 • НЕ МОЖНА гратися поряд з трансформаторною будкою та поблизу об'єктів, що під напругою.
 • НЕ МОЖНА відчиняти двері розподільчих щитів, силових шаф, трансформаторних підстанцій та проникати в приміщення електроустановок.
 • НЕ МОЖНА торкатися електричного кабелю, який лежить на землі та проводів електропередач.
 • НЕ МОЖНА виконувати будь які дії, які можуть пошкодити електричні мережі.
 • НЕ МОЖНА залазити на опорні стовпи ліній електропередач, закидати на них проводи.
 • НЕ МОЖНА наближатися до трансформаторних підстанцій та ні в якому разі не намагатися діставати предмети, що попали на їх територію!
 • НЕ МОЖНА підходити до обірваного проводу повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори ближче, ніж на 8 м.


Пам'ятайте про смертельну небезпеку від ураження електричним струмом!

Т.М. Попова, Новомосковський відділ поліції


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Новомосковский информационный портал

Возможно Вам будут интересны и эти новости


 • æ
 • é
 • ä
 • è
  55