Звітує УСВА - Українська Спілка воїнів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів Новомосковська.

Звітує УСВА - Українська Спілка воїнів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів Новомосковська.


   15 мая 2009     4074
Після Великої Вітчизняної війни радянські війська брали участь у 20 воєнних конфліктах і війнах на території іноземних держав.
В історії нашої держави та армії є дати, спогади про які не викликають мажорних почуттів. Одна з них - ввід в Афганістан у грудні 1979 року обмеженого контингенту радянських військ. Кожна війна - безглуздя. Але участь радянських військ у афганській війні - просто злочин, вчинений політиками. Через афганську війну пройшли 150 тисяч наших співвітчизників. Із них: 3280 загинуло, 13 воїнів - наші земляки, 80 - зникли безвісті, 3500 - залишилися інвалідами. Бойові дії в Афганістані відрізнялись від інших тривалістю, масштабом бойових дій і кількістю контингенту.


У квітні пройшли звітно-виборчі збори організації. Минулий рік для Новомосковської організації УСВА ВІ був нелегким. Це підкреслив голова Правління УСВА ВІ Січний В.В., у своєму звіті про роботу організації за 2007-2008 рр. Аналізуючи стан виконання плану дій щодо поліпшення життєзабезпечення воїнів-інтернаціоналістів, членів сімей, вживались дієві заходи для його реалізації.

Були організовані поїздки групи „Восток” на фестивалі військово-патріотичної пісні в Україні та країнах СНД, випущено музичний компакт-диск „Колона”.
Ветерани-афганці забезпечувались медичним обстеженням, путівками в санаторії МО України. Поліпшувались житлові умови ветеранів, членів сімей загиблих.

З нагоди святкування 20-ї річниці виводу військ були проведені урочисті збори і святковий концерт за участі ветеранів та нагородження воїнів-інтернаціоналістів державними нагородами „20 років виводу з Афганістану”. Проведено спільно з мерією міста урочистий мітинг біля меморіалу „Воїнам-інтернаціоналістам”. Організовано покладання квітів до меморіалу та пам'ятників загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Члени правління постійно відвідували ветеранів, які перебували в лікарнях.

У звітному періоді організовувалось висвітлення в місцевих газетах сторінок Афганської війни.
Активісти УСВА ВІ Новомосковська були частими гостями загальноосвітніх шкіл, технікумів міста, де проводили тематичні уроки, бесіди з історії війни, організовували показ художніх та документальних фільмів, присвячених героїзму та самовідданості воїнів під час бойових дій в ДРА 1979-1989 рр.
За участю воїнів-інтернаціоналістів у музеї бойової слави, який розташований у міськвійськкоматі, були проведені екскурсії призовної молоді.

У міській бібліотеці, її філіалах, бібліотеках всіх навчальних закладів спільно з радою ветеранів-інтернаціоналістів організовані виставки фотографій, художньої літератури, присвячені героям афганської війни.
Роботу Правління за звітний період признали задовільною, а Січного В.В. обрали почесним членом Правління УСВА ВІ м. Новомосковська. На новий період Головою Правління УСВА ВІ м. Новомосковська обрано Кондратьєва О.В. Також обрано делегатів на 9-ту обласну конференцію УСВА ВІ Дніпропетровської області Січного В.В., Коваленко В.В., Пред А.М.

Учасники зборів започаткували, кожну третю неділю травня святкувати у м. Новомосковську „День воїна-інтернаціоналіста” та проводити інші заходи з нагоди початку виводу 40-ї армії з Афганістану.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

О. Золотарьов, член Правління УСВА ВІ м. Новомосковська

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    56