До дня народження Тараса

До дня народження Тараса


   11 марта 2014     1285
Мистецтво нашого народу бере свої витоки з сивої давнини, з традицій, що передавалися із покоління в покоління. З під талановитих рук майстрів самодіяльного гуртка «Самара» народжуються неповторні витвори народного мистецтва.В Україні багато символів, в яких вишивка відіграє велику роль, наприклад, вишитий рушник неодмінний атрибут традиційних народних свят. [youtube=www.youtube.com/watch?v=Yhw4NGmqkME]

В той же час окремо мова йде про вишиванки та різні обрядові сорочки, які вже давно перестали бути просто одягом, а перетворилися в культурне надбання народу України. Ця національна святиня символізує собою духовне багатство, високу мудрість та особливий звязок, який не переривається віками. Ольга Іванівна, одна з майстринь гуртка «Самара», розповіла нам, наскільки кропіткою є праця народних умільців.

Виставка майстрів самодіяльного гуртка «Самара» проводиться кожного року в Шевченківські дні, адже як і Кобзар, вишивані рушники та сорочки є безперечним символом України. Майстрині гуртка дуже полюбляють творчість Кобзаря і шанують його память.

Тарас Шевченко оспівується в народній творчості, про нього складають перекази, вигадують прислівя та приказки. Його збірка «Кобзар» відома на весь світ, тож не дивно, що справжні цінителі творчості поета, колекціонують її. Серед них і голова товариства «Просвіта» Емма Шаповал.

Спадщина Кобзаря великий скарб, який ми маємо плекати і передавати з покоління в покоління, вивчаючи його творчість та поглиблюючи свої знання.

І став для нас Шевченко заповітом,
Безсмертним, як саме людське життя,
Ми будем славить перед цілим світом,
Живе й святе Шевченківське імя.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

ТРК Самарь

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è