Приватні та державні ЖЕКи: плюси і мінуси комунальної системи

Приватні та державні ЖЕКи: плюси і мінуси комунальної системи


   30 сентября 2009     2484
На місце державних житлово-експлуатаційних контор, які погано виконують свої обов'язки, мають прийти приватні ЖЕКи. Чиновники планують запровадити експеримент: приватні контори будуть на конкурсних умовах конкурувати з комунальними.В місті Новомосковськ на Дніпропетровщині приватні ЖЕКи працюють вже більше року. За цей час вони встигли довести до ладу приблизно 20% міського житла.

Щоправда, за цей успіх місцеві мешканці заплатили найвищим в області тарифом на житло – він у два з половиною рази вищий, ніж в обласному центрі.

Працюють у Новомосковську за визначеною схемою: власник квартири підписує із приватним ЖЕКом угоду про надання послуг.

Згідно з документом, ЖЕК повинен прибирати під'їзд і двір, обслуговувати усі мережі що знаходяться у під'їзді і підвалі, забезпечувати відсутність тарганів, щурів та інших шкідників, чистити і ремонтувати вентиляційні шахти, ремонтувати під'їзд і дах, утримувати у належному стані усі споруди у дворі тощо.

Втім, це стандартна схема роботи ЖЕКу будь-якої форми власності. Єдина відмінність – тарифи, які у 2,5 рази більші, ніж по області. Єдина перевага приватних фірм – можливість заробляти на "додаткових" послугах.

Більш менш вдалих експериментів із приватними комунальниками в Україні набереться з десяток. Як правило, це невеликі містечка, де є лише один ЖЕК, який обслуговує порівняно невелику кількість багатоповерхівок не старших за 40 років.

Тому нині для невдоволених роботою державного ЖЕКу є лише два виходи – або постійно скаржитися керівництву міста, або створювати товариства співвласників багатоквартирних будинків.

Чиї послуги краще використовувати - державних ЖЕКів чи приватних, розбиралася ТСН.варта.


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

TCH.ua

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è
    56