Літнє лихо – амброзія полинолиста

Літнє лихо – амброзія полинолиста


   1 августа 2013     3549
З року в рік все актуальнішою стає боротьба з амброзією полинолистою, яка найчастіше росте на ділянках, що безпосередньо прилягають до місць проживання та відпочинку людей – на територіях шкіл, дитячих садків, лікарень, біля водойм, у так званій «зеленій зоні», а також на промислових територіях.

У період цвітіння амброзія викликає масові алергічні захворювання (риніти, бронхіти, бронхіальну астму). Квітковий пилок амброзії є основною причиною алергічних захворювань. Його дія проявляється у важкому запаленні слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і очей. Вдихання пилку викликає головний біль, напади бронхіальної астми. У зв’язку з цим щорічно, у другій половині літа, в Україні знижується працездатність працюючого населення.

Боротьба з амброзією має бути стабільною, бо цей бур’ян оселяється не на один сезон чи рік. Щороку Департамент фітосанітарної безпеки України видає «Огляд поширення карантинних організмів в Україні станом на 1 січня». В цьому виданні конкретно вказано межі розповсюдження амброзії полинолистої на території України: області, райони, міста, присадибні ділянки, господарства всіх форм власності, заражені амброзією полинолистою.

У Новомосковську станом на кінець липня амброзія є, мабуть, найрозповсюдженішою
рослиною.

За словами першого заступника міського голови Олександра Козлова, відповідальність за боротьбу з нею лежить на керівниках господарюючих суб’єктів. Як і власники приватних будинків, вони мають знищувати шкідливі рослини на ввірених їм територіях, не чекаючи приписів та штрафів від екологічної міліції.

Порада мешканцям міста: не варто зволікати, якщо бачите на подвір’ї небезпечну рослину. Напередодні цвітіння вона не така шкідлива. Тож треба самостійно знищити якнайбільше рослин до початку її цвітіння, не допустити утворення пилку, насіння, а відтак і засилля цією рослиною нових територій.

Андрій Александрович


На сайте работает система проверки ошибок. Обнаружив неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.


(голосов: 1)


Хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий Новомосковска? Подпишитесь на рассылку обновлений!

Новомосковский информационный портал

Возможно Вам будут интересны и эти новости


  • æ
  • é
  • ä
  • è