Демонтаж гральних автоматів триває…

Другий рейд по вилученню гральних автоматів у місті був проведений минулого четверга. І на вулиці міста, крім представників електромережі, торгового відділу міськвиконкому та представників міліції, вийшли перші особи від міської влади: секретар міської ради О. Головко, заступник міського голови з правових питань А. Ульяненко та депутати від кожної фракції. Здавалось би, така авторитетна комісія і відсутність будь-яких документів на цей вид грального бізнесу мали б спонукати власників добровільно прибрати засоби наживи з вулиць міста. Та не тут то було!

Як і минулого разу, біля тих автоматів, що охоронялися однією із охоронних фірм, представники влади були зупинені людьми у камуфляжі. Разом з цим, біля гральних об'єктів з'явилась, скоріш за все, власниця, тому що вона уникала об'єктиву камери, намагаючись закрити його рукою, тим самим перешкоджаючи роботі оператора. При вході до Центрального ринку працівниця грального автомату забарикадувалась всередині, і вмовляння представників влади не принесли результату. Крім того, власника магазину, від якого було проведено електричний провід до грального автомату, на місці не виявилось, тому було прийнято рішення приступити до іншого об'єкту.

На площі Перемоги гральний автомат демонтували без перешкод, а от наступний, біля магазину «Славутич», довелося брати штурмом. Навкруг знову метушилася власниця, комусь телефонувала, а потім знімала на камеру телефону процес звільнення двох працівниць, яким, певно, заборонили відчиняти двері. Можна зрозуміти тих жінок, які не мали ніякісіньких документів при собі: ані паспортів, ані договорів на роботу. Одним словом, цілковитий кримінал…

Заступник міського голови з правових питань А. Ульяненко вимушений був власноруч звільняти заручниць, яких «підставили» горе-роботодавці.

Демонтаж гральних автоматів триває…Ось як прокоментував ситуацію Антон Андрійович:

– Ми виконуємо рішення сесії міської ради 2006 року про заборону діяльності гральних автоматів у місті. У 2007 році у нас почалася судова тяганина з фірмою «Лотос», апарати якої на той час стояли у місті. Справа тривала весь 2007 рік – і нам вдалося позбавити місто від цього зла. Але ненадовго. Як гриби після дощу на їх місці виросли нові, хоча рішенням сесії міської ради не виділялась земля на жоден з них! Тобто автомати стоять на землі протизаконно, захаращуючи вулиці як звичайний непотріб. Жодна людина не заявила про те, що їй належать ці засоби гри, хоча у прокуратуру власники попередньо знятих апаратів вже написали заяви. Чому не звертаються до виконкому міської ради? Бо знають, що ні дозволів, ні рішень на розміщення гральних автоматів сесія міської ради не давала. Тож якщо вони заявлять про себе, адмінкомісія складе протоколи, а власники будуть вимушені сплатити всі витрати, пов'язані з демонтажем.

На сьогодні вже сьомий гральний автомат прибрано з міста, але власники продовжують ховатися. Я нічого не кажу про «криші», та сьогодні було більше десятка дзвінків, у тому числі нібито і з прокуратури, хоча ніхто з телефонуючих не відрекомендувався. Я розмовляв із заступником прокурора міста, прокуратура – за наведення порядку, головне – аби не було порушень закону. Але комусь, видно, вигідно зіштовхувати нас з тими органами, які мають стояти на сторожі закону, захищати інтереси громади.

Окремо хочеться звернутися до начальника Новомосковського МВ УМВС А. Кривобока. У випадку із незаконно встановленими автоматами є наявні порушення ст.ст.164, 152, тож не треба боятися складати протоколи! Варто не тільки слідкувати за правопорядком, а й діяти.

Наша активна сумісна робота разом з депутатами від усіх фракцій вже дала результат: власник грального автомату по вул. Радянській,44 добровільно демонтував його, про що повідомив у міськвиконком.

У рейді взяли участь також депутати міської ради від кількох фракцій. Ось як прокоментували ситуацію вони.

Демонтаж гральних автоматів триває…К. Пузирь, Партія регіонів:

– До депутатів, а конкретно – до приймальні Партії регіонів, звертаються мешканці міста з проханням навести у місті порядок з гральними автоматами. І люди вправі цього вимагати. Тому ми з депутатом І. Олійником звернулись до секретаря міськради О. Головка з пропозицією запросити депутатів від усіх фракцій взяти участь у цьому рейді. Сподіваюсь, що ця акція не остання, в подальшому ми розбиратимемось, чи на законних підставах діють гральні клуби, так звані розважальні центри. Як бачимо, власники чинять спротив, але такі акції триватимуть доти, доки не буде повністю наведено лад з цим видом бізнесу у місті.

Демонтаж гральних автоматів триває…В. Криша, БЮТ:

– Такий жорсткий спротив з боку власників спостерігається не тільки в нашому місті, а й по всій Україні. Що ж ви хочете, якщо при мінімальних затратах люди отримують максимальну вигоду, не гребуючи тим, що цей вид бізнесу спотворює людські душі. І до тих пір буде цей спротив, доки ми всі не об'єднаємось і не скажемо «ні!» цьому злочинному бізнесу. Треба сформувати активну позицію громади. А поки нема громадської більшості, люди лише спостерігають за тим, що відбувається.

Мене радує, що представники влади теж долучилися до цієї акції. І в той же час дивує позиція правоохоронних органів, які мають слідкувати за цим і виконувати рішення. Я думаю, якщо правоохоронна діяльність буде налагоджена певним чином, спротиву не буде.

Демонтаж гральних автоматів триває…О. Головко, секретар міської ради:

Ці рейди не випадкові. По-перше, вони продиктовані проханням громадян міста, а по-друге, – пов'язані з незаконним розміщенням небезпечних об'єктів. Є рішення сесії міської ради про заборону гральних автоматів, яке ніхто в суді не оскаржив. Подобається це комусь чи ні – а демонтувати гральні автомати треба. Тож необхідно дотримуватись букви закону у цьому питанні.

Демонтаж гральних автоматів триває…Г. Підодня, депутат від КПУ:

– Крім того, що гральні автомати розташовані незаконно, тут наявні порушення споживання електроенергії. Нема заземлення, яке могло мати небезпечні наслідки для людей, та й підключення до електромережі магазину «Славутич» є незаконним. Інспектор електромережі вручив власнику магазину припис про порушення договору електроспоживання – і була дана вказівка відключити гральний автомат від електромережі.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By