Нашим рятівникам достойні умови роботи

Система охорони здоров'я в нашій країні залишає, м'яко кажучи, бажати кращого. Тут поєдналось усе – і недостатнє фінансування з боку держави, і застарілі методи управління цією галуззю, і ”особливе” ставлення лікарів до своєї роботи і, відповідно, пацієнтів… Словом, про недоліки нашої медицини можна говорити багато, але наслідок завжди однаковий – стабільне і неухильне скорочення населення, відсутність демографічного приросту та скорочення тривалості життя наших громадян . Особливо гостро постає проблема належного фінансового забезпечення у маленьких містах та селах, де нагляд за здоров'ям громадян часто взагалі відсутній.

Тому, без сумніву, важливим досягненням і кроком на шляху до покращення рівня життя мешканців нашого міста стало будівництво станції нової швидкої невідкладної допомоги. Радість від відкриття новобудови, яке відбулось 25 вересня, не затьмарили навіть виступи представників влади і інвесторів, які, як завжди довго і з натхненням, розповідали новомосковцям про свою причетність до цієї справи. З маніакальною упертістю Кашпіровського міський голова запевняв присутніх у тому, що влада і інвестори створили майже неможливе – подарували громаді новий соціальний об'єкт та дві машини швидкої допомоги. Хоча під словом “подарували” слід було б розуміти – придбали на 500 тис. грн., виділених з міського бюджету, який поповнює та ж сама громада. А під словом “інвестори” – спритні ділки, родом “из местных”, які, витративши за кошторисною документацією 5,2 млн. грн., натомість задарма отримали здоровенний кусень землі під забудову у самому центрі міста. До речі, освоєння зазначеної земельної ділянки розпочнеться уже наступного року, і можна не сумніватися – будинку для безпритульних ЛПР-івці там не побудують. А от новий торгово-розважальний центр – напевно. А для того, щоб імена благодійників міста не стерлись бува з пам'яті новомосковців, ті увічнили себе, помістивши біля входу в будинок відповідну табличку.

Але досить про сумне. Поява нового будинку “швидкої” стала справді святом для її працівників, яких зараз нараховується 117 чоловік. Після важких умов роботи у старому відділенні, просторі й світлі кімнати нової станції, автономне опалення, душові та цивілізовані туалети, здадуться справжнім раєм. У нову триповерхову будівлю, за словами чиновників, було куплено нове устаткування та меблі, чергового та всі бригади відтепер забезпечено мобільним зв'язком. Для того, щоб запобігти фальшивим викликам, придбали дешифратор голосу, всі дані про виклики – час приїзду “швидкої”, дата та адреса хворого – будуть автоматично архівуватися.

День відкриття новобудови, мабуть, був першим і останнім днем, коли було багато бажаючих його відвідати, походити по новеньких коридорах і кабінетах. Скоро тут запрацюють медичні рятівники, і життя піде своєю чергою. Сподіваємось, що в новій установі лікарям працюватиметься легко, адже люди, які рятують наші життя, мають право на достойні умови роботи. Хай їм щастить!

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By