І знову про наболіле

Давно ми не писали про комунальні проблеми. Тема ця болюча, а доля комунального господарства на сьогодні виглядає безперспективною, тому що загалом галузь знаходиться у глибокій стагнації.

Звичайно, не у всіх містах України прикриваються загальними фразами на зразок того, що скрізь такий безлад, не тільки у окремо взятому населеному пункті. Є приклади й розумного господарювання, коли керівники комунальних підприємств не просто сидять у кабінетах, ховаючись від людей, а разом з владними структурами виводять з кризи ЖКГ.

Ситуацію у нашому місті немає потреби характеризувати. Кожен, хто проживає у багатоквартирному будинку, добре знає, що керівники міста байдужі до умов, в яких проживають люди.

Правда, з'явилась надія на краще життя з приходом у місто нової організації ТОВ КомЕнерго, яка стала правонаступницею міських ЖЕО. Не на одній сесії міської ради мер міста рекламував цю організацію, тому й очікування були великі. Але, як з'ясувалось, практично всі працівники колишнього ЖЕО благополучно «перекочували» до новоствореного підприємства. Тому новомосковці, котрим довелося звернутися до нового товариства за допомогою, знову у розпачі.

До редакції газети звернулися мешканці будинку по вул. Українській,11 з листом, який вони адресували керівнику КомЕнерго В. Струцю, сподіваючись на допомогу. У листі люди скаржились на незадовільний стан будинку, в якому необхідно замінити покрівлю, каналізаційні труби, погану електропроводку, але у зазначений термін відповіді не отримали. І біда гримнула: через залитий фекаліями підвал сталося замикання, і багатоквартирний будинок погрузився у пітьму… Звичайно, жителі телефонували у всі можливі інстанції, намагаючись пробити стіну байдужості чиновників, та все було марним. Світла не було один день, другий, третій… На четвертий ніби заворушились. Механік «КомЕнерго» Валерій Даниленко розказав, що у перший день не змогли потрапити до підвалу, оскільки він був залитий каналізаційними стоками. – Тільки після того, як спецмашина відкачала воду, ми змогли встановити причину відсутності світла, – сказав механік. Було прийнято рішення закупити рубильники старого зразка у Дніпропетровську, і ось сьогодні їх встановлюємо. Свою роботу ми виконуємо. Причини проблеми – у затопленні підвалу, – сказав Валерій Даниленко.

Рубильники встановили – і тільки наприкінці дня у квартирах засвітилося світло. За чотири дні мешканці будинку понесли як матеріальні, так і моральні збитки. Чи отримають люди компенсацію – залежатиме від їх рішучості.

Представники редакції та Авторського Телебачення Новомосковська побували на місці події, де, на жаль, не зустріли відповідальних керівників, котрі могли б прокоментувати ситуацію та почути, що думають про них люди, яким вони мають служити. Але діалогу не відбулося, тому через газету та канал АТН до чиновників звернувся активіст будинку, ветеран НМТЗ, знана та шанована у місті людина Григорій Іванович Бондаренко. Він звинуватив відповідальних осіб у бездушності та байдужості, застерігши мешканців, що в їхньому будинку може повторитися мандриківська трагедія, продемонструвавши на камеру тріщину в середині будинку. Постійно підтоплений підвал, застарілі комунікації – це біда не лише цієї багатоповерхівки. Люди запитують, до чиїх кишень потрапляють чималі платежі за квартплату, які жителі регулярно сплачують. І чому керівництво КомЕнерго з перших днів дискредитує себе, замість того, щоб відновити довіру до комунальників, яка була втрачена їх попередниками?

Шкода, що чиновники ще не навчились поводити себе з представниками ЗМІ. Вони і від нас ховаються. Мабуть, нема що сказати.

Якщо ми помиляємось у своїх припущеннях – чекаємо на представників комунальних служб міста. Поспілкуємось.

Источник: Т. Харківських

Возможно Вам будет интересно

От