Авіамоделістів світу зустрічала Новомосковщина

Більш привабливих умов для проведення етапу Кубку Світу з авіамодельного спорту у класі моделей повітряного бою (F-2-D), ніж у Новомосковському районі, годі було й шукати. Чудовий присамарський ліс, близькість р. Самари, теплота «бабиного літа», радість зустрічі учасників змагань – ось складові цього спортивного дійства.

Традиційно третій рік поспіль Новомосковщина приймає на своїй землі спортсменів з багатьох країн світу, серед яких цьогоріч були представники авіамодельного спорту Сполучених Штатів Америки, України, Росії, Мексики, Латвії, Литви, Молдови, Білорусі, Шотландії, Казахстану. Змагались найсильніші спортсмени світу на особисту першість протягом трьох днів. І весь цей час було цікаво спостерігати за яскравим, емоційним та видовищним дійством.

Кожен екіпаж, що складається з механіка та помічника, виходив на майданчик з 2-ма моделями літаків з різнокольоровими стрічками. Завдання пілотів-суперників полягало у якнайдовшому утриманні літака у повітрі, відрубуючи при цьому пропелером двигуна стрічку противника. У свою чергу, якомога менше відрубів має бути на стрічці власного літака, а ще краще – якщо їх взагалі не буде. Пілотам та механікам треба мати неабияку спритність, щоб можна було атакувати і захищатись одночасно. Із захватом спостерігали глядачі за дійством, і учасники змагань подарували їм справжнє спортивне свято.

І успіхам раділи щиро. Чемпіон світу Станіслав Кулачкін з Молдови виборов перше місце, Андрій Буцневич з Росії став другим, ще один спортсмен з Молдови Сергій Дементьєв – третім. Спортсмени були нагороджені перехідним кубком, дипломами та медалями із дорогоцінних металів.

Екіпажі юніорів розташувались у наступному порядку. Першими були спортсмени з Росії, другими – з Латвії, третіми – з України.

І якщо чоловікам-спортсменам з України на цей раз не вдалося завоювати найвищі щаблі перемоги, то жінки компенсували це розчарування і посіли перше місце серед інших екіпажів. Друге та третє місця дістались представникам Росії.

Безпосередню допомогу у проведенні змагань надала влада району. За словами заступника райдержадміністрації Л. Грицків, було забезпечено охорону громадського порядку, влаштовано чергування швидкої допомоги.

Не залишились переможці етапу Кубку Світу і без нагород Новомосковської райдержадміністрації. Екіпажі юніорів та жінки отримали пам'ятні та заохочувальні призи.

Приємно, що Новомосковщина відповідає європейському рівню проведення подібних змагань, і про наш край вже знають у всьому світі.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By