Задзвонили дзвони малинові!

У наших дзвонах – жага життя

І сила праведного духу.

Вони ведуть до витоків життя,

І окриляють нашу душу.

«Покрова накриває траву листям, землю – снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем», – кажуть в народі. В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови.

Найбільш значущим і шанованим стало це свято і для козаків. Вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

Люблять це свято і у нас, на Новомосковщині, і кожного року у цей день до храму квапляться віруючі, щоб попросити божого благословення у Богородиці. Зазвичай, до божої служби кличуть парафіян церковні дзвони, які є невід'ємним атрибутом кожного православного храму.

У Свято-Троїцькій церкві Київського Патріархату, що розташована на вул. Комсомольській, донедавна дзвонів не було, тому доводилось користуватися електричними. Відновлення церкви зайняло багато сил, часу, але керівництво церкви не полишала надія придбати для духовної установи дзвони.

Настоятель храму, благочинний Новомосковського району та м. Новомосковська о. Миколай (Капралик), багато зробив для відродження української церкви. Всі ми є свідками, як колишня художня майстерня за декілька років стала справжнім храмом православної віри. Рік тому засяяла куполами-маківками, а цьогоріч до свята Покрови тут з'явились, нарешті, омріяні дзвони.

Довго до цього йшов настоятель разом з прихожанами. Придбання це на сьогодні надто дороге. Але, як кажуть, світ не без добрих людей.

Вже не перший рік церкві допомагають благодійники, віруючі, без яких, за словами настоятеля храму о. Миколая, не було б того розквіту, який ми спостерігаємо сьогодні.

Ось і цього разу, як тільки меценати дізналися про потребу, одразу забажали внести свою частку у богоугодну справу. Так, посильну допомогу у придбанні дзвонів надали сім'ї Сергія та Валерія Фалюшів, сім'я Гуртових, родина Глущенків, Красноперів.

– Кожен прихожанин, який пожертвував на храм, причетний до цієї благої справи, і ми вдячні всім за допомогу, – сказав о. Миколай в день освячення дзвонів. Привезли оповісників церковних богослужінь з Нововолинського ливарного заводу, який відомий своєю продукцією далеко за межами України. Якість звучання дзвонів відповідає всім необхідним вимогам, і у день пресвятої Богородиці миряни мали змогу вперше почути звучання дзвонів над храмом.

Задзвонили дзвони малинові!О. Миколай разом із священиком о. Василем після обряду освячення власноруч сповістили всіх мирян про загальну радість мелодійним ніжним передзвоном шести новеньких дзвонів. – Кожен удар дзвону в ім'я благодійників та прихожан вознесе до Господа молитву про його духовний і тілесний розквіт у земному житті, його благозвучний передзвін кликатиме щодня православних на молитву.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By