Ліцей “Самара” – гордість нашого міста

Ліцей „Самара” днями урочисто відзначав свій ювілей: десять років для навчального закладу вік досить молодий, але для ліцею – особливо важливий час випробувань, перших здобутків і досягнень.

Для того, щоб пересвідчитись у тому, що ліцеїсти – не звичайні учні, а ліцей – далеко не пересічний навчальний заклад, варто було просто поринути у ту атмосферу, яка панувала у палаці культури Металургів 24 жовтня в день свята. Свята, на якому гість почував себе гостем, тому що господарів відчутно об'єднували почуття згуртованості, щирого співпереживання і вболівання за власну справу, повага одне до одного, взаєморозуміння на якомусь незвичному для випадкової людини рівні.

– За десять років ліцеєм пройдено дуже багато, – розповідає Людмила Василівна Резніченко, директорка ліцею. – Ми мріяли про навчальний заклад нового типу, в якому дитина б комфортно і вільно розвивалася інтелектуально, в якому одержувала б соціальні навики, які дали б їй можливість сміливо увійти в сучасне життя. Мені здається, що такий заклад ми зараз і маємо – заклад із власним іміджем, зі своєю неповторною аурою, заклад, який люблять діти і цінують батьки, і це для нас найбільша винагорода.

Для дорослої людини, яка побувала у різних життєвих перипетіях особливої ваги набувають слова про можливість вільно розвиватися і працювати. Важко весь час жити затиснутим у рамки, без можливості говорити, що думаєш, робити, що вважаєш за потрібне. У ліцеї „Самара” дітям справді дихається вільно, а значить – в доросле життя вступають самодостатні повноцінні особистості, вільні духом, які можуть утвердитися в цьому житті і найголовніше – з впевненістю, що зможуть змінити його на краще.

Саме тому багато батьків, роздумуючи над тим, куди віддати дитину на навчання, обирають саме ліцей „Самара”. Не став виключенням й І. Гуртовий, голова районної держадміністрації, активний член батьківського комітету.

– Десять років – достатній термін для того, щоб навчальний заклад нового типу ліцей „Самара” посів гідне місце серед вісімнадцяти навчальних закладів міста. Більше того – став одним із кращих у Новомосковську. Коли переді мною постав вибір, куди віддавати навчатися сина, я без роздумів обрав саме ліцей. Той дух і традиції, які нині панують у ліцеї – все це надає особливого статусу його учням і випускникам, 99% з яких вступають у вищі навчальні заклади. Я думаю, що в нашій області небагато навчальних закладів, які можуть продемонструвати такі результати.

Ліцей "Самара" - гордість нашого містаПідтвердженням професіоналізму ліцеїстських викладачів стали численні грамоти від обласного управління освіти, які їм урочисто вручила заступник міського голови Н. Тихонова. Наталія Олексіївна відзначила, що ліцей за десять років продемонстрував відмінні результати, багато ліцеїстів не раз ставали стипендіатами міськвиконкому, призерами обласних і республіканських олімпіад, творчих конкурсів різних рівнів. Звичайно, в цьому заслуга педагогічного колективу, який очолює Л. Резніченко.

Про рівень підготовки новомосковських ліцеїстів свідчить і те, яких успіхів вони досягають поза стінами рідного навчального закладу. З випускниками-ліцеїстами, а нині студентами кращих ВУЗів країни, довелось поспілкуватися О. Орлянцеву, викладачу Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, кандидату наук, викладачу ліцею „Самара”. Він відзначив, що колишні учні ліцею є нині студентами різних факультетів його ВУЗу, але завжди – найкращими студентами на курсі. – З усіх ліцеїв, у яких по роду діяльності довелось побувати, – наголосив О. Орлянцев, – ліцей „Самара” найкращий. І не тільки тому, що тут діти навчаються відмінно з усіх предметів. Ліцеїстам тут комфортно, вони вправі обрати те, що їм подобається найбільше і працювати саме за покликом душі.

Не обійшлось в цей урочистий день без оберемків квітів і подарунків. До того ж, вітали викладачів і самі вихованці творчими етюдами, дотепними номерами. Але найдорожчими ж, звісно, для ювілярів стали теплі й душевні слова, які в цей день пролунали з вуст гостей і найкращих друзів ліцею.

– Мені дуже приємно побувати на цьому святі, зустріти своїх викладачів, – з такими словами звернувся до присутніх Д. Глущенко, голова організації «За чисте місто». – Хочу зробити сьогодні зізнання – для мене школа стала тим фундаментом, на якому я будую своє життя. Завдяки цій основі я відбувся як людина, громадянин. Хочу низько вклонитися своїм викладачам, чий приклад став для мене майже батьківським. Спасибі вам за те, що виховуєте наше майбутнє, майбутнє нашої країни. Міцного вам здоров'я, терпіння і наснаги…

Із захопленням розповідають про ліцей і його випускники – Катерина Гончарова, студентка третього курсу Київського університету ім. Шевченка, біологічний факультет, біохімія.

– Перш за все хочу сказати, що лише завдяки ліцею я змогла потрапити в один з найпрестижніших ВУЗів України. Протягом двох курсів мені було навчатися дуже легко, адже в ліцеї біологія і хімія викладались на дуже високому рівні. Окреме спасибі Світлані Іванівні Каліненко та Інні Аркадіївні …, які підготували мене, та й усьому педагогічному колективу низький уклін.

Павло Бура, студент третього курсу Дніпропетровського національного університету, факультет психології.

– Особисто я вдячний ліцею за те, що у ньому не просто отримуєш хороші знання, хоча й це дуже важливо. Ліцеїстів добре готують до дорослого життя, що допомагає легко адаптуватися, вийшовши із стін школи. Хочу відзначити, що у ліцеї надзвичайно гармонійно поєднані навчальний і виховний процеси. Тут затишно і добре, як вдома.

Ліцей „Самара”, безперечно, гордість нашого міста, а десять ювілейних років – дві п'ятірки, що йому поставило саме життя. Бажаємо і надалі успіхів та процвітання цьому непересічному навчальному закладу, а його випускникам тільки життєвих перемог!

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By