Зима – у двір, а сонце – на столі

І сонце це – звичайно, хліб на столі кожного з нас. Бо без хліба, як без Бога – ні до порога. А щоб мали ми це диво рук людських у достатку кожного дня, невтомно працюють щодня трударі – хлібороби.

Руки їх на знають спочину, бо іншого життя вони собі не уявляють. Так у круговерті щоденних справ минає трудовий рік, і лише з початком перших морозів та снігопадів сільські трударі мають право трішки перепочити – їх праця вшановується на державному рівні, і у кожному господарстві славлять творців достатку.

На Новомосковщині до працівників села особливе ставлення, бо такими здобутками може похвалитися далеко не кожний район. Тут вміють працювати. Підтвердження тому – найвищі врожаї, якими пишаються щороку. Нинішній рік був особливо щедрим на здобутки. Як ніколи вродила хлібна нива – 244 тис. тонн ранніх зернових зібрали у Новомосковському районі при середній урожайності 48 центнерів з гектара. Урожай пізніх зернових культур також порадував хліборобів. Вже зібрано з полів сою, просо, сорго, гречку, соняшник, практично завершено збирання кукурудзи. Останньої намолочено більше 70 тис. тонн при урожайності 44 ц/га. Але… Свято хліборобське має цьогоріч гіркий присмак. Бо ті ціни, за якими сьогодні трейдери готові купувати зерно, – лише принижують гідність трударів.

– Врожай, який зібрали у Новомосковському районі, дорівнює врожаям Грузії та Вірменії, – каже голова райдержадміністрації Ігор Іванович Гуртовий. – А ціни… У минулому році за третій клас кукурудзи давали 1,3 тис. гривень, цього року – по 1,2 не хочуть брати. З-під комбайна – по 200 гривень за тонну золотого зерна платять, при собівартості 400 гривень, – журиться голова району. Чим можна втішити, як розрадити і що обіцяти людям, які ніяк не дочекаються гідної оцінки їхньої праці. Виконавча влада району дотримується всіх зобов'язань з виплати компенсацій, доплат, інших дотацій. Те ж, що відбувається зараз із цінами на зерно – місцева влада не вирішить, це прерогатива держави – захистити сільгоспвиробника.

Але ж свято є свято. І керівництво району відзначило вклад кожного працівника грамотами, віншуючи теплими словами вдячності за їх нелегку працю. Ігор Іванович також з радістю повідомив, що на Новомосковщині нині стало більше на двох заслужених працівників сільського господарства. Цих почесних звань були удостоєні Микола Миколайович Селезньов – директор АФ ім. Горького та Олег Анатолійович Коваленко, головний інженер АФ «Дружба». І. Гуртовий побажав всім хліборобам району вчасних дощів та хороших врожаїв, залишатись і надалі першими у всіх галузях сільськогосподарського виробництва.

Велику повагу, захоплення результатами праці селян висловив голова районної ради Микола Григорович Сухий. Називаючи імена переможців, з гордістю говорив про високі показники у роботі представників усіх ланок сільськогосподарського виробництва практично всіх господарств району. Одним комбайном М. Березі з АФ»Дружба» вдалося намолотити 6,2 тис. тонн зерна, а В. Коцаренку з АФ «Мрія» – більше 5 тис. тонн! – Колись, – зазначив Микола Григорович, – у одному середньому господарстві стільки намолочували! А перевезти А. Гриньку з АФ «Орільська» однією машиною 2,5 тисячі тонн зерна, та не КАМАЗом, а звичайним «ГАЗ-53», – хіба не подвиг? На селі живуть і працюють люди, які мають велику хліборобську честь і гідність, на жаль, не маючи гідної оцінки своєї праці.

Щирі слова подяки голова райради висловив усім, хто сіє та збирає хліб, розвиває тваринницьку галузь, завдяки чому у районі є і хліб, і до хліба. Сьогодні Новомосковський район є одним із небагатьох, де вдалося зберегти поголів'я ВРХ, і річні надої молока складають більше 8 тисяч кілограм на одну корову. Розвивається свиноводство, введено в дію птахофабрику «Голубівська», де вирощують бройлерів. І знову але… Микола Григорович повідомив присутнім про нові ціни на молоко, які пропонує селянам торгова фірма м. Павлограда. «Зимова» ціна буде нижчою за літню на 1 гривню…

За таких умов важко не то що розвиватися, важко просто вижити сільгоспвиробникам. Тому голова районної ради наголосив, що значущість хліборобської праці є ще більш важливою у сьогоднішніх умовах.

Слова вдячності та вітання зі святом прозвучали на адресу працівників сільського господарства з вуст начальника районного управління агропромислового розвитку Анатолія Івановича М'ясоїда.

І як завжди, творців достатку привітали талановиті майстри сцени Новомосковщини, додавши всім хорошого святкового настрою.

Источник: Т. Харківських

Возможно Вам будет интересно

От