Охороні здоров*я – особлива увага

Наприкінці минулого року Віктор Бондар, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації, визначив фінансування системи охорони здоров'я пріоритетним завданням влади. З обласного бюджету було профінансовано реконструкцію та будівництво чотирьох районних лікарень, кожна з яких отримала 10 млн. грн. Серед них і Новомосковська районна лікарня, куди 4 грудня для ознайомлення із ходом ремонтних робіт прибув В. Бондар.

Наразі роботи у лікарні ще ведутьсядо того ж у три зміни, адже закінчити все треба до середини грудня – саме на цей час заплановано відкриття оновленої ЦРЛ.

Анатолій Мазур, заступник головного лікаря, розповів, що вже виконано близько 90% запланованих робіт. Так, було утеплено лікарню і замінено всі вікна, опалення, сантехніку, зроблено під'їзні шляхи для інвалідів, відділ реанімації, пункт порятунку, швидку допомогу, реконструйовано фасад, операційний зал, травмпункт та багато іншого. У лікарні створили достойні умови праці для медперсоналу. Окрема мова – дві кімнати очікування для родичів пацієнтів. У них облаштовано місця для відпочинку, телевізор, буфет, санітарну зону і т.д. Значно покращиться у лікарні і рівень обслуговування пацієнтів – буде впорядковано палати, за рахунок коштів місцевого бюджету вже придбані м'який та твердий інвентар, медичне обладнання на суму 228 тисяч гривень – електрокардіограф, рентгенівський комплекс, ультразвукова діагностична система, біохімічний аналізатор та ін.

Разом із головою Новомосковської райдержадміністрації І. Гуртовим і головним лікарем І. Сівковським Віктор Бондар пройшовся коридорами лікарні, вислухав звіти про зроблену роботу. – Зауваження все-таки є, – підсумував голова обласної адміністрації, – не все зроблено саме так, як планувалося. Наприклад, треба збільшити операційну для того, щоб можна було приймати як мінімум п'ять людей одночасно. Адже основне завдання цієї лікарні, яка знаходиться на ключовій міжнародній трасі, – прийняти пацієнтів після аварії, навіть масштабної, і надати їм вчасно кваліфіковану допомогу, врятувати людей після техногенних катастроф, побутових чи кримінальних пригод. Наступного року плануємо привести до ладу поліклініку, замінити обладнання котельної, закупити ще деяке медичне устаткування. Я вдячний будівельникам за роботу, персоналу – за витримку, а лікарні бажаю багато робочих місць і мало пацієнтів.

Віктор Бондар також висловив сподівання на те, що в наступному році для лікарні зможуть придбати нову машину швидкої допомоги. Так, незабаром спільними зусиллями обласної та районної влади на Новомосковщині працюватиме лікарня, яка відповідатиме основним вимогам часу і рятуватиме життя не одного новомосковця.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By