Економія і ще раз економія

Підсумкова нарада господарського активу міста за участі депутатів, керівників організацій, преси пройшла 2 грудня у міській раді. Головною темою зустрічі була проблема, яка нині стала ключовою у житті як окремого громадянина, так і всього міста – життя в умовах жорсткої економічної кризи.

Мер міста В. Літвіщенко під час наради слухав звіти міських служб, давав завдання і багато говорив про проблеми, які виникли у Новомосковську в зв'язку з кризою. Слід сказати, що їх місту додала ще й неузгоджена політика центральної влади та її небажання (чи невміння) впоратися із негативними явищами в економіці. Так, лише нещодавно міській владі повідомили про те, що минулого місяця на державному рівні три рази було піднято тарифи на опалення для бюджетних організацій. Втім, це далеко не перший приклад, коли такі важливі рішення в нашій державі приймаються „заднім числом”, і нема впевненості в тому, що пересічних громадян не очікують подібні сюрпризи.

Містом уже прокотилась перша хвиля скорочень, виробництво продукції зменшилось у три рази в порівнянні з минулим місяцем, на 40% скоротився попит на побутові послуги. Почали зростати борги за опалення – загальний борг у жовтні склав 8 млн. грн., за листопад – 2 млн. В день спалюється близько 800 тисяч кубів газу, і це при тому, що офіційно у міста ліміту газу немає. Невтішні цифри озвучило і управління ЖКГ – проплати населення за надані послуги складає не більше 72%, за вивезення твердих побутових відходів у грудні очікується трохи більше – 75%. Тож першочергове завдання міської влади – забезпечити Новомосковськ теплом на найближчі місяці – виконуватимуть за будь-яких умов. А це значить – вестиметься сувора боротьба з боржниками.

Мер звернувся до керівників, присутніх у залі, із закликом вплинути на своїх підлеглих – платників комунальних послуг. І наголосив: тим, хто не сплачуватиме за воду і опалення, перекриватимуть каналізацію.

Ще одне першочергове завдання міської влади – забезпечити виплату заробітних плат бюджетникам, пенсій та пільг. Уже сьогодні гроші для цього виділяються з резервного фонду.

Економія і ще раз економія – такою була підсумкова теза наради. Світло, вода, газ – все це повинно витрачатися не надаремне. Адже Новомосковськ має не лише виживати у сьогоднішніх нелегких умовах, а і розвиватися всупереч усім кризовим явищам.

P. S. 8 грудня будинки Новомосковська почали відключати від опалення. Ліміт газу для міста вичерпано…

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By