Новий храм книги запрошує

Справжнім святом став день 19 грудня для бібліотекарів та читачів нашого міста – у центрі Новомосковська відбулось урочисте відкриття нової бібліотеки, розрахованої на 150 тисяч книг. Сучасна будівля, звісно, набагато краще облаштована, ніж попередня, – на площі 800 м.кв. розташувались просторі та світлі приміщення, у яких розмістили конференц-зал, абонементний відділ, читальний та комп'ютерний зали, книгосховища. Словом, тепер бібліотека справді стала схожа на „храм книги”, як її прийнято називати.

Присутні на відкритті представники влади, інвестори, гості багато розповідали про значущість новобудови. Зі словами привітання до присутніх звернувся голова обласної ради Ю. Вілкул, міський голова В. Літвіщенко, директор обласної Дніпропетровської універсальної наукової бібліотеки Н. Титова, завідуюча міською бібліотекою В. Ковнір, яка чи не найбільше раділа новосіллю. Але, на жаль, до слів подяки на адресу будівельників та міського голови не додали жодного хорошого слова про тих, хто кілька років тому доклав чималих зусиль для появи новобудови.

Мабуть, новомосковці добре пам'ятають акції протесту, влаштовані громадськими організаціями міста. Підписи тоді збирали недарма, адже книжковий фонд спочатку планували перенести у колишній дитячий садок, старе ж приміщення віддати інвестору, а вже потім… Потім мешканці навряд чи побачили б нову красуню-бібліотеку.

Треба віддати належне тодішньому голові міського осередку компартії О. Ткачу, який запропонував поставити такі умови забудовнику, щоб нова бібліотека за площею була навіть більшою за старе приміщення. І якби не ці вимоги і протести новомосковців, не сидіти б читачам у теплих новеньких залах…

До сьогодні влада не може забути цю акцію непокори, а на нещодавному засіданні виконкому міський голова навіть відвів мітингувальникам місце серед каналізаційних стоків… Дарма. Хто зробив добрих справ для міста більше – ті, хто збирав підписи, чи неприступні чиновники у кабінетах, – розсудить тільки час.

Можливо, Вам буде цікаво

By