Небезпечне сусідство чи останній порятунок?

Про мешканців підвалу одного з будинків м. Новомосковська представникам ЗМІ повідомили жителі багатоповерхівки. Газетярі і телевізійники, які прибули на місце разом з представниками правоохоронних органів, побачили незвичайну картину. Підвал будинку, який став притулком для двох людей – Андрія та його співмешканки Марини, – було облаштовано як справжню квартиру. І поки жінка (як виявилось, уже знайома правоохоронцям раніше засуджена особа) спілкувалась із міліціянтами, представники ЗМІ змогли роздивитись помешкання.

Підлога підвалу була завбачливо встелена килимками, стіни – обклеєні шпалерами, в імпровізованій вітальні розташувались ліжко, телевізор, магнітофон з колонками. Знайшовся куточок і для кухні, і для ванної кімнати, і для сріблястої ялинки – словом, «все як у людей».

Відвідувачі підвалу не могли не помітити напіврозваленої електроплитки, стареньких пропалених розеток і навіть сліди займання. Все це, а також використані шприци, звалені в кутку підвалу, змусили задуматись над тим, що подібне «сусідство» може виявитись досить небезпечним для мешканців багатоповерхівки. Хто може гарантувати, що воно не обернеться трагедією на зразок євпаторійської?

Небезпечне сусідство чи останній порятунок?І в той же час… За словами співмешканки Андрія, той вже близько року живе в цьому підвалі. Що змусило чоловіка вести такий спосіб життя? Те, як облаштовано його нехитре господарство, свідчить, що чоловік намагався зробити його затишним і підтримував чистоту. Можливо, теплий підвал є для нього останнім притулком від холоду зимових вулиць нашого міста? Скільки ще таких людей, позбавлених житла з власної і проти власної волі тиняється вулицями нашого міста? Чи становлять вони небезпеку? Яка робота проводиться по попередженню безпритульності у нашому місті?

На ці запитання вже мають відповісти відповідні служби міста. Про долю мешканців підвалу читайте у наступних числах газети.

P.S. Ми свідомо не називаємо адресу будинку. Така картина є типовою для міста, де більшість підвалів не мають господарів. Байдужість мешканців багатоповерхівки може повернутися для них трагедією…

Можливо, Вам буде цікаво

By