Зусилля всiх заради спiльної безпеки

Пройшло три місяці з часу введення нових правил дорожнього руху. І що б не говорили водії про захмарні штрафи, незадовільний стан доріг та інше, до нововведення звикають. А куди дінешся? Закон є закон, і треба його виконувати.

Ми вирішили пересвідчитись, як це відбувається на практиці, і вдруге напросились у рейд з інспекторами відділу Державтоінспекції м. Новомосковська та Новомосковського району.

У цей день інспектори – прапорщик міліції Михайло Міхальов та Сергій Дідич здійснювали патрулювання у межах міста.

Серед найпоширеніших порушень, які фіксують даішники, – паркування транспорту у невстановлених місцях: зупинках, тротуарах, поблизу перехресть та пішохідних переходів.

Загалом за перші три місяці вдалося досягти позитивних зрушень. Так, на зупинці біля магазину «Орхідея» тепер вже не побачиш автівок, крім маршрутних таксі та автобусів. А от біля Ощадбанку картина протилежна – тут можна було складати протокол на кожного, хто залишив автомобіль. Зараз добре видно знак автобусної зупинки, але водії приватних автомобілів все одно тут паркуються, що заважає водіям маршрутних таксі та автобусів здійснювати зупинку для висадки пасажирів. Оскільки ця «кишеня» завжди зайнята, то пасажирський транспорт зупиняється практично на дорозі, що є вкрай небезпечним для людей.

Поки інспектори перевіряли документи водіїв, що порушили правила, свою думку стосовно цього виду порушення висловив житель міста Сергій Володимирович Зінченко, якому, щоб не порушувати правила, довелося паркуватися аж біля «Великої Ложки».

– Сьогодні я приїхав сам у справах до банку, і я можу пройти пішки кілька десятків метрів. А як бути літнім людям, котрих часто спеціально привозять до банку? Де паркуватися машинам? Я нічого не маю проти працівників ДАІ, вони виконують свою роботу. Хочеться запитати міського голову, що робиться в місті для узаконення руху? Щоб водії не паркувалися де завгодно, треба спланувати і узаконити спеціально призначені для цього місця. Але до цього нашому голові нема діла. Прикро, що наше місто з кожним роком стає все більш неприглядним, потопаючи у побутових відходах. Часто буваю у справах у Павлограді і радію за наших сусідів: чисто, затишно, в усьому відчувається рука господаря. А у нас? Дивишся на все, і охоплює безвихідь.

Ось така думка одного з новомосковців. І дійсно, куди не глянь поблизу Ощадбанку – ніде стати. От і туляться машини – хто на тротуарі, хто на узбіччі, де влітку мають рости зелені насадження.

Зусилля всiх заради спiльної безпекиПрацівникам ДАІ доводиться діяти в цьому випадку згідно закону – складати протоколи і виписувати штраф – від 255 до 340 гривень. За словами інспекторів, наслухаєшся такого за день, що й ворогові не побажаєш. Всі прокляття – на їхні голови. Зрозуміло, що в сьогоднішніх умовах платити штрафи – навантаження велике. Щоб не страждав сімейний бюджет – треба намагатися бути законослухняними.

Зазначені порушення є найтиповішими, але водії скоюють і більш грубі – такі, наприклад, як керування автомобілем у нетверезому стані. Інспектори розповідають, що за останні два нічних чергування було зафіксовано 5 таких випадків. Водії здебільшого молоді, 1980-1990 р.р. народження. Доводиться стикатися і зі справжньою зухвалістю п'яних водіїв, коли вони не усвідомлюють важкості скоєного порушення, мовляв, я їхав сам, тож ризикував лише власним життям!

Зусилля всiх заради спiльної безпекиПідсумувати правопорушення за час дії нового закону про нові штрафи за порушення ПДР ми попросили заступника відділу ДПС ДАІ м. Новомосковська та Новомосковського району, майора міліції Віктора Миколайовича Задою.

– З часу введення нових правил ситуація на дорогах значно покращилась. Як свідчить статистика, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року, зафіксовано на 284 порушення менше. Разом з тим, сідати у нетверезому стані за кермо водії не перестали, тож задокументовано на 18 випадків більше, ніж у минулому році. Загалом рівень варійності знизився, але дитячий травматизм зріс на 1 ДТП.

У зв'язку з цим ще раз звертаємось до учасників дорожнього руху: будьте взаємоввічливими. Водіям необхідно надавати пішоходам перевагу на пішохідних переходах, особливо поблизу шкіл, інших дитячих закладів. Пішоходам хочеться порадити бути уважними, берегти своє життя. Звичайно, у місті недостатньо світлофорів, і тут треба працювати разом із керівництвом міста. З настанням тепла буде поновлено дорожні розмітки. Тож всім разом треба працювати, щоб наше життя стало безпечнішим.

Источник: Т.Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By