Шахраї, поверніть зароблене!

Про економічну кризу, яка нині панує як в світі, так і в Україні, не говорить хіба що лінивий. Але розмова про фінансову скруту набуває зовсім іншого контексту, коли ведеться з позиції не спостерігача, а одного із її учасників. Саме такими – мимовільними учасниками – але не кризи, а фінансової оборудки, яка чиниться під завісою кризи, стали працівники Новомосковського районного БТІ.

– Близько трьох місяців тому, – ділиться наболілим Костянтин Грамс, директор підприємства, – у місцевому відділенні банку «Надра» (управляюча Н. Рубан) нам відмовили у видачі готівки, якою ми повинні були розрахуватися із п'ятдесятьма робітниками БТІ. На рахунки банку вносяться великі суми грошей, але їх не видають, пояснюючи, що їх просто немає! Куди ці гроші пропадають? Працівники банку мотивують це кризою, посилаються на прем'єр-міністра, який їх «ображає». Але як пояснити це нашим партнерам і нашим працівникам, яким потрібно годувати родини, платити по кредитах?

А тим часом колекторські компанії уже «працюють» з його робітниками, вимагаючи повернути гроші по кредитах, яких у людей немає не з їх вини. І, до речі, багато вимог надходить з того ж самого банку «Надра»…

Працівники БТІ, які вже котрий місяць не отримують зароблених грошей, стомившись від непевності і доведені до відчаю, вирішили боротися із банківською системою власними силами. Пробити стіну, що раптом виникла між ними і банкірами, люди вирішили самотужки і вдалися до голодування під стінами банківської установи. Починаючи з минулого тижня, працівники бюро, озброївшись плакатами, чергують біля банку, привертаючи увагу перехожих до проблеми, яка не сьогодні-завтра торкнеться кожного з нас.

– Трагізм ситуації полягає ще й в тому, – пояснює Костянтин Грамс, – кілька місяців тому, коли наше бюро прийняло рішення перевести рахунки з банку «Надра» до іншого, Наталія Рубан та Жанна Ленська, директор обласного відділення банку, особисто переконували нас не робити цього. Вони запевнили, що проблем з грошима не буде. І от натомість… Більше того, зараз керівництво банку ще й пропонує нам покласти неотримані гроші на депозит – мовляв, ви все одно їх не отримаєте. Але я зараз не можу зняти свій власний депозит, термін дії якого вже закінчився!

Керівництво БТІ, зрозумівши, що має справу зі звичайними шахраями, зверталось за допомогою до всіх можливих інстанцій, але ніхто їм досі не допоміг. Це змусило їх піти на крайні міри – голодування і пікетування.

На жаль, Наталя Рубан, до якої представники ЗМІ звернулись за коментарями, будь-які пояснення давати відмовилась. Але голос народу представникам банку, схоже, почути таки довелось – з кожним днем ситуація стає все напруженішою, а людей біля установи більшає. Доведеним до відчаю людям немає куди відступати, адже позаду – неоплачені рахунки і голодні родини. Якщо цього банкірам ще недостатньо – що ж, дійде час і до барикад…

Вся Україна, місто за містом, постає проти злочинних дій шахраїв із банку «Надра», і наше місто не стало виключенням. Поки влада не допомагає, народу слід брати все у свої руки, і відстоювати правду.

Можливо, Вам буде цікаво

By