Лікбез для маленьких

Наскільки привабливим є відпочинок на природі із збиранням її дарів, настільки ж є високою небезпека отримати отруєння грибами.

У Дніпропетровській області щорічно реєструються випадки отруєння дикорослими грибами. Основна причина отруєння та загибелі людей – вживання в їжу неїстівних грибів. Особливо небезпечні гриби для дітей. Дітям до 5 років гриби давати заборонено!

Запобігти, врятувати, допомогти – девіз гуртка «Їжачки-рятівнички» для читаічв молодшого віку, що діє у Центральній дитячій бібліотеці спільно з Міськими курсами цивільної оборони (завідуючий О. Золотарьов). На засіданнях гуртка маленькі читачі отримують уявлення про можливі небезпечні ситуації природного, техногенного, медичного та біологічного характеру і вчаться правильно діяти.

З настанням восени грибного сезону підвищується небезпека отруєння грибами. Тому дуже вчасним і доцільним стало чергове засідання гуртка під назвою «Дармовий делікатес», на якому провідний бібліотекар молодшого відділу ЦДБ Н. Бондаренко ознайомила дітей із загальними відомостями про гриби, їх харчовим та лікувальним значенням, отруйними властивостями та правилами їх збирання. На захід було запрошено лікаря міської санепідемстанції Л. Колесник, яка розповіла дітям про отруйні гриби

(бліду поганку, мухомор тощо), небезпеку їх вживання та перші невідкладні дії при отруєнні.

Юні члени гуртка зрозуміли, що гриби треба добре знати, тому їх збирання потребує особливої уваги. Адже часто з азартом, який виникає під час збирання, зникає пильність, що призводить до жахливих наслідків.

Лікар запевнила, що гриби – це не продукт першої необхідності. Краще не збирати й не вживати в їжу дикорослі гриби. А маленьким гурманам потрібно взагалі відмовитись від цього дармового делікатесу, адже особливу небезпеку він створює саме для дітей.

Можливо, Вам буде цікаво

By