СКІЛЬКИ НЕ КРАДЬ, ДОЛЯ НЕ ПОКРАЩИТЬСЯ

Коли якийсь лиходій живе за чужий рахунок, він має пам’ятати: за таке задоволення доводиться жертвувати свободою. Ціна зависока, та все ж знаходяться люди, здатні її заплатити. Жити чесно набагато легше, ніж відсидіти строк за гратами. На жаль, дехто віддає перевагу останньому.

Протягом 2010 року на території міста Новомосковська і Новомосковського району було скоєно 143 квартирні крадіжки та 31 крадіжка у приватних будинках. Майже 40 % цих злочинів розкрито.

Прихильники легкої наживи днями знайшлись і в Новомосковську. Невідомі зловмисники проникли в квартиру по вул. Радянській, звідки поцупили ювелірні вироби і забрали дорогі алкогольні напої. Але заходи оперативників щодо розкриття цієї крадіжки дали позитивний результат – і «квартирників» було затримано з викраденими речами, коли ті намагалися виїхати з міста. Підозрюваними виявилися четверо мешканців міста Запоріжжя, які професійно, шляхом зламування серцевин замків, проникали в чужі оселі. Проти них порушено кримінальну справу, досудове слідство з’ясовує причетність затриманих до вчинення інших квартирних крадіжок у Новомосковську і районі.

Дачні крадії – ще один головний біль правоохоронців. Неабияк дошкуляють вони, коли закінчується літній сезон, і дачники лише інколи навідуються у свої заміські резиденції. От і нині у Новомосковський міський відділ міліції посипалися заяви, зокрема, від мешканців дачних масивів у селах Піщанка та Новоселівка, у яких йдеться про крадіжки майна з їхніх «фазенд». Було очевидно, що хтось систематично «бомбардує» будинки, виносячи з них опалювальні котли, сантехніку, електроінструменти, продукти тощо.

Вживши відповідних заходів, новомосковські міліціонери затримали злодіїв. Ними виявилися 34-річний мешканець села Піщанка та 33-річний мешканець міста Новомосковська. Вже є всі підстави стверджувати, що непрохані гості зчинили на дачних ділянках щонайменше 10 крадіжок.

Наявність великої кількості садових кооперативів, які у міжсезоння залишаються практично без нагляду і тому стають привабливими об’єктами для лиходіїв, – основний фактор, що негативно впливає на криміногенну обстановку в нашому районі. Цього року на дачах вже було скоєно 40 крадіжок, 45 % з яких розкрито.

Маємо звернути увагу, що попередити крадіжку не є чимось зовсім нереальним. Пропонуємо вже зараз вчитися забезпечувати свою майнову безпеку, не чекаючи, поки до цього примусить крадій. Існує єдиний надійний (нехай і банальний) спосіб – постійно тримати зачиненими двері будинку, гаража, хвіртку у двір. І при короткочасній відсутності, і в нічний час їх потрібно замикати. Це ж відноситься до вікон, дверей балконів і терас. Ключі від будинку і квартири не треба залишати в замковій шпарі, а тим більше «ховати» їх під килимок або у квітковий горщик.

Відкриті вхідні двері в підвал чи льох, як і відкрита кватирка, мають велику притягуючу силу для злодіїв. Зробіть їх недоступними – все тримайте зачиненими.

Якщо є можливість, то укладіть договір зі службою охорони, встановіть сигналізацію, грати на вікна, на двері підвалу тощо. Попіклуйтеся про освітлення домоволодіння в темну пору доби, надійну огорожу. Прийміть всі можливі заходи щодо встановлення контактів зі своїми сусідами. Заведіть собаку. Нехай він буде не злим, але галасливим. Крадії бояться шуму.

Не залишайте, будь ласка, вдома на видному місці цінні речі, важливі документи, цінні колекції, золоті прикраси, якими ви рідко користуєтеся. Складіть список цінностей, прикрас, зробіть позначки на них за допомогою гравірування, запишіть характерні ознаки вашої побутової техніки тощо. На випадок їх крадіжки цей список стане у пригоді для пошуку та розкриття злочину.

Якщо ви таки стали жертвою крадіїв, викликайте міліцію негайно. Ми працюємо цілодобово.

Природньо, наші рекомендації не можуть ураховувати всі можливості та місцеві умови, але, якщо ви будете дотримуватися хоча б цих правил безпеки вашого житла, то вірогідність стати жертвою майнового злочину не така вже й велика. Але оскільки вона є, то чи варто ризикувати?

Источник: Тетяна Попова, майор міліції - Новомосковский информационный портал

Можливо, Вам буде цікаво

By