Ще трохи, і Україна почне нагадувати Америку тридцятих років – майже щотижня у нас відбуваються банківські пограбування, а тільки з початку нового року вже скоєно 42 злочини проти банківських установ. Повідомлення про напади на відділення банків стали такими ж звичними, як зведення про дорожньо-транспортні пригоди.
Сімнадцятого квітня до чергової частини Жовтневого райвідділу ДМУ УМВС надійшло повідомлення по спецлінії “02” про напад на четверте відділення банку “Надра”. При прибутті на місце події слідчими було встановлено, що о 8.55 до відділення зайшов невідомий і, погрожуючи предметом, схожим на пістолет, заволодів коштами на суму близько 30 тис. доларів США, 35 тис. грн. та зник у невідомому напрямку.
Слід зазначити, що у вищевказаному відділенні будь-яка охорона була відсутня.
Двадцять сьомого травня до головного пункту централізованого спостереження центру технічної охорони УДСО надійшов сигнал “Тривога” про спрацювання сигналізації у відділенні №120 “ПриватБанку”. Прибувши на місце події, слідчі встановили, що невідомий, розбивши молотком вітрину каси, відкрито заволодів 22 тис. грн., 3 тис. євро, після чого покинув банк. Дане відділення банку, яке фізично не охороняється, мало засоби тривожної сигналізації, відведені на головний пункт центральної системи служби охорони ДСО.
Мабуть, і говорити не слід про те, яке шокуюче враження отримують від таких “візитів” і працівники банку, і його відвідувачі. Не підготовлені до такого розвитку подій, необізнані дівчата-касири в змозі згадати потім лише про “схожий на пістолет предмет”, а відвідувачі банку подеколи назавжди втрачають бажання приходити у банк, в якому змушені були пережити найнеприємніші моменти у своєму житті. Словом, банківські установи, які не потурбувалися про свою безпеку та безпеку своїх клієнтів, завжди залишаються у програші.
В Україні наразі працює більше 20 тисяч відділень усіх банків – є де розгулятися любителям легкої наживи. І в той же час у більшості фінансових установ не створено елементарних умов для безпечної роботи співробітників і збереження коштів. Тобто будь-хто, маючи чи то кримінальний досвід, чи просто нахабство, може зайти до відділення, і погрожуючи чимось, “схожим на пістолет”, спустошити касу. Звісно, налякані працівники і відвідувачі ризикувати життям і спиняти нальотчика навряд чи будуть, а отже у злочинця є всі шанси лишитись непокараним. За даними статистики, близько третини всіх банківських установ не охороняються, ще стільки ж охороняються приватними структурами, що не мають права використовувати вогнепальну зброю. Знаючи про це, злочинці нахабніють – і ось уже добре освітлені банківські установи стають не менш небезпечними, ніж темні нічні провулки. Як же захиститись у такому випадку? Як клієнту бути впевненим у безпеці своїх вкладів, та й своїй також?
Шостого червня перед відділенням банку “КредитДніпро” новомосковці могли спостерігати подію, більше схожу на епізод з якогось західного бойовика. Це співробітники ДСО спільно з Новомосковським райвідділом міліції у банку “КредитДніпро” проводили оперативно-тактичні навчання. Участь в операції взялаи група затримання ДСО у складі двох співробітників ДСО зі службовим собакою та слідчо-оперативна група МВ.
Три хвилини – саме стільки часу знадобилося для того, щоб охорона прибула до об'єкту, в якому натиснули кнопку тривожної сигналізації.
Прибувши на місце виклику, міліціонери негайно оточили територію навколо банку – ризик отримання травм випадковими перехожими має бути мінімальним. Після нетривалих переговорів перед дверима банку працівники служби охорони завмерли навколо будівлі. Через деякий час двері відчинились – і “злочинець” стрімголов помчав у протилежному від банку напрямку. Але пробігти йому вдалося лише кілька метрів – миттєво зреагували охоронці, і вже за секунду кінолог заспокоював добре натренованого собаку, який повалив любителя легких грошей на землю. Швидко, без зайвої метушні і галасу міліціонери скрутили злочинця, надягли наручники і посадили у машину.
Проведені оперативно-тактичні навчання продемонстрували швидкість реакції та професіоналізм працівників Державної служби охорони. Громадяни можуть бути впевнені – у разі скоєння справжнього нападу на банківську установу, злочинця буде вчасно затримано, а ризик постраждати при цьому у працівників банку та його клієнтів майже відсутній.
Більше 80 тис. злочинів вдається запобігти щороку безпосередньо та за участю працівників Державної служби охорони (ДСО). У 99 випадків із 100 посягань на майно, що охороняється підрозділами ДСО, злочинці затримуються на місці скоєння злочину, а власнику повністю виплачуються компенсації. Жодна людина, яку охороняла Державна Служба Охорони, не постраждала у результаті скоєних нападів. Ця спеціалізована структура вже більше як півстоліття забезпечує надійний захист майнових інтересів і життя громадян, надаючи повний комплекс охоронних послуг.
Установи, які обрали Державну службу охорони, можуть бути впевнені у ефективності та високому професійному рівні захисту цієї структури. Адже у арсеналі ДСО – найновітніша техніка, швидкісні авто і сучасна зброя.
До речі, вагомим аргументом, який переконає злочинця обходити об'єкти під охороною ДСО десятою дорогою, є те, що це єдина в Україні централізована охоронна структура, яка володіє правом на надання замовникам озброєної охорони.
Якщо ви вирішили довірити свою безпеку і своє майно професіоналам – можете сміливо звертатись за адресою м. Новомосковськ, вул. Дзержинського,1 або за телефоном 38-04-63, 2-60-43.