Боротьба з наркозлочиннiстю триває

У травні цього року на території Новомосковщини «стартувала» комплексна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «МАК». Метою цього загальнодержавного заходу було – не допустити незаконний посів рослин, що містять наркотичну речовину, а також запобігти виготовленню наркосировини.

Особливістю цього виду правопорушення є те, що вирощуванням забороненої рослини, маку, займаються, як правило, доволі літні люди. Законодавством України передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність за такі дії. Покаранням може бути штраф, сума якого залежатиме від кількості вирощених рослин, та якщо їх на ділянці буде від 10 до 50 кущів конопель чи від 100 до 500 рослин маку, господар може потрапити до в’язниці. Фінішуватиме операція наприкінці вересня.

Вже за три тижні проведення операції в Новомосковську і районі знищено 75 кущів конопель (врожай маку очикується у серпні), 3 «аграрія» притягуються до адміністративної відповідальності, 2 – до кримінальної. Результати відпрацювання, що раз у раз надходять при проведенні таких заходів, свідчать: правоохоронці ведуть активну боротьбу з незаконним обігом наркотиків. Протягом цього року, тобто за 5 місяців працівниками Новомосковського міського відділу міліції вилучено з незаконного обігу близько 2 кг наркотичних та психотропних речовин, виявлено та задокументовано 172 факти незаконного обігу наркотиків, за якими порушено 98 кримінальних справ, з них 30 – за незаконний збут наркотиків (передбачене покарання – позбавлення волі від 3 до 8 років, якщо повторно – від 5 до 10 років), 6 – за організацію та утримання наркокубел (передбачене покарання – позбавлення волі від 3 до 5 років, якщо повторно – від 4 до 8 років), 3 – за схиляння до вживання наркотичних засобів інших осіб (передбачене покарання – позбавлення волі від 2 до 5 років, а якщо повторно або щодо двох чи більше осіб, чи неповнолітнього – від 5 до 12 років), 63 – за зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту (передбачене покарання – позбавлення волі до 3 років, а якщо повторно – від 2 до 5 років).

Тож слід замислитися, чи варто ризикувати, вирощуючи мак «для пиріжків» або конопель для «полоскання волосся».

Шановні громадяни! Боротьба з наркозлочинністю – не лише справа правоохоронних органів, а й кожного добропорядного громадянина, бо жодна родина не застрахована від цього лиха. Якщо вам щось відомо про незаконний посів рослин, що містять наркотичну речовину (мак, коноплі) або ви бачили, де їх вирощують, повідомте, будь ласка, в міліцію за телефоном чергової частини 7-31-66 або за «телефоном довіри» 38-04-85 чи будь-яким іншим зручним для вас способом. Разом ми досягнемо більш вагомого результату. Конфіденційність гарантуємо.

Можливо, Вам буде цікаво

By