Мобiльний телефон, як засiб для шахрайства

Скільки б міліція не попереджала законослухняних громадян бути обачними і не довіряти незнайомцям, завжди знайдуться ті, хто прагне миттєво збагатитися і вкладає свої кошти у щось неіснуюче. Дехто, за своїм глибоким переконанням, допомагає незнайомцям, та є й такі, що не замислюючись, кидаються рятувати своїх близьких, отримавши неправдиву інформацію про них. Шкода саме тих, проти кого шахраї застосовують психологічний тиск, граючи на почуттях.

29 січня цього року близько 20:00 години в домі 59-річної мешканки міста пролунав телефонний дзвінок. Чоловік, який телефонував, відрекомендувавшись співробітником міліції, повідомив господині, що її сина затримано за бійку, і запитав скільки в неї є грошей, щоб відкупити сина. Жінка відповіла, що має 8000 гривень на кредитній картці, а чоловік запропонував вирішити питання визволення сина через поповнення рахунків двох мобільних телефонів. Стурбована матір серед ночі через банкомат перерахувала гроші на визначені шахраєм номери мобільних телефонів і лише потім поїхала до сина додому, де і дізналася, що його ніхто не затримував, а їй телефонували шахраї.

Про такі випадки шахрайства ми вже неодноразово повідомляли та попереджали. Прикро, що до теперішнього часу деякі громадяни вважають, що, порушивши закон, можна «відкупитися» у працівників міліції, тому і поспішають віддати свої гроші будь-кому за свободу близької людини.

Попереджаємо, що не варто довіряти інформації, яка була отримана по телефону від незнайомців! Перевіряйте її, навіть якщо телефонуючий представився співробітником міліції, банку, оператором мобільного зв’язку, другом або родичем. Не поспішайте вживати термінових заходів щодо виконання пропозицій або вимог незнайомців, особливо тих, що стосуються переказу коштів на мобільний телефон або банківський рахунок. А головне, якщо ви, попри все, стали жертвами шахраїв, негайно телефонуйте в міліцію. Чим оперативніше надійде повідомлення, тим більше шансів, що зловмисників затримають.

Можливо, Вам буде цікаво

By