Повернення дев’яностих не буде

Історія, яка трапилася з одним із мешканців міста, нагадує кіношний детектив. На щастя, потерпілий залишився живий.

Заяви про подібні злочини до новомосковської міліції не надходили, мабуть, з дев’яностих років, коли злочинці з метою отримання грошей катували потерпілих або закопували їх живцем.

19 березня 2012 року до чергової частини Новомосковського міського відділу міліції звернувся місцевий мешканець із заявою про те, що 18 березня в м. Новомосковську громадянин К. разом із громадянином Б. вимагали від нього повернення грошей, які він позичив у громадянина К., при цьому жорстоко побили позивача.

Під час проведення перевірки фактів, викладених у заяві, було встановлено, що 18 березня 2012 року близько 19.00 громадянин К. зателефонував потерпілому на мобільний телефон та призначив зустріч поблизу його будинку. Потерпілий вийшов з під’їзду – і йому бризнули в обличчя рідиною невстановленого походження. Потім двоє вимагателів силоміць заштовхали його в легковий автомобіль, зв’язали руки ременем та вивезли до лісового масиву поблизу с. Хащового. В лісовому масиві К. та Б., накинувши ремінь на шию потерпілого, почали його бити, погрожувати предметом, схожим на пістолет, вимагаючи повернення боргу і переоформлення документів на його будинок. Потерпілий обіцяв, що поверне борг, але йому дали в руки лопату та наказали копати собі могилу, при цьому обливали бензином та погрожували підпалити. Потерпілий, не витримавши знущань, погодився на умови вимагателів – і тоді його відвезли додому.

А починалося все так. Півтора роки тому потерпілий у свого, тоді ще доброго знайомого К. позичив велику суму грошей під відсотки для будівництва приватного будинку з метою подальшого його продажу. Про повернення грошей домовились в усній формі, документів ніяких не оформлювали. Будівництво тривало, гроші потерпілий потроху віддавав, і ця ситуація усіх задовольняла. Але, знову ж таки, документально повернення частин боргу не оформлювалось. В жовтні 2011 року збудований будинок потерпілий продав за чималу суму, але, як виявилося, залишився без «навару», тому і вирішив на отримані від продажу гроші купити ще одну ділянку, збудувати ще один будинок і вже після його продажу повернути борг товаришу. А 18 березня пролунав зловісний телефонний дзвінок…

За даним фактом 19.03.2012 року слідчим відділом Новомосковської міліції було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.189 КК України (вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років).

Завдяки злагодженим та професійним діям працівників карного розшуку підозрюваних в цей же день затримали за місцем їх роботи. Потрапивши до рук правоохоронців, нападники намагалися приховати свої діяння і досі не визнають своєї провини. Наразі «злочинний дует» заарештований і перебуває під вартою. Слідство у справі доручено досвідченому слідчому капітану міліції Тетяні Миколаївні Дробот, тому немає сумнівів, що ця справа дійде до логічного завершення – вироку суду.

Можливо, Вам буде цікаво

By