Власники автівок мають подбати про їх безпеку

Кримінальний автобізнес був і залишається одним із найприбутковіших видів протиправної діяльності, тому ласих до швидкої наживи не меншає і у Новомосковську, і в Новомосковському районі. Та скільки б міліція не попереджала автовласників про небезпеку потрапити до списку потерпілих від незаконного заволодіння транспортним засобом або крадіжок з автомобілів, завжди знайдуться ті (їх переважна більшість), які марно сподіваються, що їх така біда не спіткає.

Чимало фактів зникнення технічних засобів правоохоронцям вдається розкрити та повернути автівки власникам. З початку цього року на Новомосковщині зареєстровано 11 фактів викрадення технічних засобів, з них нерозкритими залишаються лише 3 факти. 6 технічних засобів повернуто власникам. Але вважаємо за необхідне вкотре попередити, що придбаний автомобіль слід обов’язково обладнати сигналізацією, а ще краще – встановити різні системи для блокування педалей, дверей, керма тощо. Не забувайте замикати двері машини навіть тоді, коли відлучаєтесь на одну-дві хвилини. Якщо через якісь причини не можете лишити авто на стоянці, то хоча б вибирайте добре освітлене місце. Не паркуйте машину в безлюдних місцях! А ще варто застрахувати ваше рухоме майно від викрадення.

Не змінилася на краще і ситуація з крадіжками з автомобілів. З початку року на території Новомосковщини було скоєно понад 100 таких випадків, а розкрито з них лише близько 25%. Майже 100% цих крадіжок скоєні у дворах будинків, біля магазинів тощо. Крім того, багато крадіжок з автівок скоєні шляхом вільного доступу, тобто автомобілі не були навіть замкнені, і це свідчить про те, що самі потерпілі не потурбувалися про збереження свого майна. Залишаючи автомобілі з особистим майном без нагляду та засобів технічної охорони у дворах багатоповерхівок, біля магазинів та ресторанів, власники провокують злодіїв скоїти крадіжку. У списках викраденого трапляються автомагнітоли, великі суми грошей, мобільні телефони, документи тощо. Кількість таких інцидентів не зменшується, а навіть зростає. Тому керівництво Новомосковського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області звертається до всіх автовласників з проханням бути пильними:

вмикати сигналізацію на повну гучність;

щільно закривати всі вікна;

не залишати в автомобілі документи та цінні речі;

замикати дверцята і багажник;

прибирати антену;

– якомога швидше повідомляти в міліцію про злочини після їх скоєння;

– користуватися виключно стоянкою, яка охороняється.

Виконання цих простих правил дозволить зберегти автомобілістам певний спокій.

Возможно Вам будет интересно

От