Конопляні жнива або підсумки проведеної операції «Мак»

Ще в червні міліція попереджала громадян про проведення на території Новомосковщини комплексної оперативно-профілактичної операції під умовною назвою «МАК», метою якої є профілактика незаконного обігу наркотиків, виявлення та знищення посівів снодійного маку й конопель. Але попри всі попередження, в тому числі про адміністративну та кримінальну відповідальність за скоєння таких злочинів, знайшлися ті громадяни, котрі радіо не слухають, телевізор не дивляться, газет не читають, а то й взагалі свідомо порушують закон.

Протягом практичного етапу (01.06.2012 – 28.09.2012) працівниками Новомосковського міського відділу міліції було здійснено 198 перевірок присадибних ділянок, в результаті чого було виявлено 11 фактів незаконного посіву конопель, 101 кущ конопель вилучено.

За 9 місяців працівниками Новомосковського міського відділу міліції вилучено з незаконного обігу понад 3 кг наркотичних та психотропних речовин, виявлено та задокументовано 260 фактів незаконного обігу наркотиків, за якими порушено 150 кримінальних справ, з них 49 – за незаконний збут наркотиків (передбачене покарання – позбавлення волі від 3 до 8 років, якщо повторно, від 5 до 10 років), 9 – за організацію та утримання наркокубел (передбачене покарання – позбавлення волі від 3 до 5 років, якщо повторно, від 4 до 8 років), 4 – за схиляння до вживання наркотичних засобів інших осіб (передбачене покарання – позбавлення волі від 2 до 5 років, а якщо повторно або щодо двох чи більше осіб чи неповнолітнього – від 5 до 12 років), 2 – за незаконний посів або вирощування конопель (передбачене покарання – штраф від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, а якщо повторно, позбавлення волі на строк від 3 до 7 років), 86 – за зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту (передбачене покарання – позбавлення волі до 3 років, а якщо повторно, від 2 до 5 років).

Операцію «МАК» закінчено, боротьба з незаконним обігом наркотиків продовжується. Вже на початку жовтня працівниками сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків новомосковської міліції спільно з працівниками служби безпеки України на території військового полігону в смт.Гвардійське було виявлено плантацію дикоростучої некультивованої рослини – конопель кількістю близько 6000 кущів, які було вилучено для проведення експертного дослідження та подальшого вирішення питання про знищення.

Шановні громадяни! Боротьба з наркозлочинністю – не лише справа правоохоронних органів, а й кожного добропорядного громадянина, бо жодна родина не застрахована від цього лиха. Приєднуйтесь до цієї боротьби! Повідомляйте, якщо вам щось відомо про незаконний збут наркотичних засобів та психотропних речовин, про місцезнаходженння наркокубел, про наркозбувальників тощо за телефонами новомосковської міліції: чергова частина – 7-31-66, «телефон довіри» – 38-04-85 чи будь-яким іншим зручним для вас способом. Конфіденційність гарантуємо.

Можливо, Вам буде цікаво

By