Попередження пограбувань

Шановні громадяни! Кожен із вас має знати, що краще вчасно попередити злочин, ніж стати його жертвою. У зв’язку з цим працівники Новомосковського міського відділу міліції радять дотримуватись простих правил особистої безпеки, які необхідно знати, до яких необхідно звикнути. Пропонуємо деякі з них.

Пам’ятайте, вуличні грабіжники ретельно вибирають свою жертву й часто стежать за нею. Саме тоді, коли ризик піддатися нападу вам здається мінімальним, вони стрімко і зухвало діють.

У вечірній час, за можливості, зустрічайте своїх близьких (особливо, жінок, підлітків і людей похилого віку) на зупинках громадського транспорту та проводжайте їх у разі від’їзду.

Ідіть додому освітленими і людними вулицями, не вибираючи для скорочення шляху дворів чи темних провулків.

Якщо після свята виходите збадьорені й хочете пройтися вулицями нічного міста, краще перенесіть цю прогулянку на інший день. А додому, якщо вже пізній час, безпечніше повертатися в таксі.

Якщо в темний час доби в безлюдному місці у вас просять закурити, – будьте готові до можливого нападу. Таке прохання часто буває лише способом приспати увагу.

Ставтеся з недовірою до незнайомця, який просить у вас на вулиці розміняти грошову банкноту. Можливо, це трюк, щоб довідатися про вміст вашого гаманця.

Якщо ви чуєте, що вас переслідують, різко оберніться. Грабіжник, що збирається вихопити вашу сумку (пакет, шапку тощо), майже завжди розраховує на те, що жертва зможе побачити його тільки зі спини, коли він тікатиме. Коли ж ви побачили його обличчя, це може істотно послабити агресивні наміри нападника.

Якщо попереду себе ви помітили людей, які викликають побоювання, краще одразу перейдіть на інший бік вулиці або змініть маршрут та знайдіть безпечне людне місце. Якщо ж ви вирішите бігти, то робіть це якнайшвидше і кличте при цьому на допомогу.

Пізно ввечері жінкам не варто привертати увагу сторонніх осіб до своїх прикрас. Їх краще сховати під одягом або взагалі зняти. Також не рекомендується носити гроші й коштовності в сумочці. Покладіть їх у внутрішню кишеню одягу.

У разі зняття грошей з банкомату будьте пильні, звертайте увагу на те, щоб за вами ніхто не спостерігав. Не перераховуйте гроші на вулиці.

Ніколи не показуйте привселюдно, що маєте при собі багато грошей. Тримайте у різних місцях великі та дрібні купюри.

У транспорті не стійте біля дверей, оскільки у вас із рук може вихопити сумку хто-небудь з пасажирів, що виходять.

Також нагадуємо, що згідно чинного законодавства за скоєння пограбування наступає кримінальна відповідальність за ст. 186 Кримінального кодексу України:

1. Відкрите викрадення чужого майна (грабіж) – карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

2. Грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років.

3. Грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

4. Грабіж, вчинений у великих розмірах, – карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

5. Грабіж, вчинений в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від восьми до тринадцяти років із конфіскацією майна.

За скоєння розбійного нападу наступає кримінальна відповідальність за ст. 187 Кримінального кодексу України:

1. Напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства (розбій), – карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

2. Розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм, – карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років із конфіскацією майна.

3. Розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.

4. Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Якщо ви стали жертвою злочину або свідком надзвичайних подій, в обов’язковому порядку звертайтеся до чергової частини Новомосковського міського відділу міліції за телефонами: 102, 7-31-66, які працюють цілодобово.

Возможно Вам будет интересно

От