Зібралися у відпустку? Потурбуйтеся про збереження свого майна

Найбільш поширеним злочином проти індивідуальної власності громадян є крадіжка. Проникнення в житлові приміщення є обтяжливою обставиною й складає самостійну кваліфікуючу ознаку крадіжки, бо такі дії порушують ще й конституційний принцип недоторканності житла. На Новомосковщині протягом 5 місяців 2013 року було скоєно 65 крадіжок з проникненням у житло. Розслідувано 23 злочини даної категорії, за 42 справами злочинців не встановлено.

Аналізом вчинених у поточному році крадіжок з квартир громадян з урахуванням скоєних нерозкритих злочинів встановлено, що переважну їх більшість скоєно у період до 14.00 год., коли мешканці, як правило, бувають відсутні. Поширеними способами проникнення у житло є зламування дверей, виставлення шибок, підбір ключів, зламування замків на вхідних дверях – пошкодження серцевини замку, та вільний доступ (через незачинені двері). Так, шляхом пошкодження серцевини замку вхідних дверей було скоєно 3 крадіжки, підбором ключів – 5, через пошкоджені ґрати – 2. Предметом посягання злочинців є гроші, золоті вироби, фото- та відеотехніка невеликих розмірів (відеокамери, фотоапарати), дорогий одяг (шуби, шкіряні куртки). Цьому значною мірою сприяють такі фактори, як відсутність добросусідських зв’язків між мешканцями, технічних засобів охорони та інше.

Крадіжок з проникненням у житло було 38, і їх було здійснено шляхом вільного доступу. Тобто або потерпілі самі пускали в дім невідомих осіб (під виглядом працівників різних служб чи вигаданої слабкості незнайомців, які просили склянку води, чи зі зверненням по допомогу переодягти чи погодувати малу дитину), або залишали помешкання незачиненим (до речі, ключі від будинку чи квартири ви принципово не повинні залишати в замковій шпарі, а тим більше ховати їх під килимок або у квітковий глечик). Слід зазначити, що, зважаючи на економічну нестабільність, скорочення штатів на підприємствах, недовіру банківським структурам, громадяни стали зберігати свої заощадження вдома, що може послужити причиною сплеску нових квартирних крадіжок, адже на території Новомосковщини мешкає близько 1000 раніше судимих осіб. Хочеться звернути увагу громадян на те, що вони самі також мають піклуватися про збереження свого майна, виважено ставитися до пропозицій позичити гроші тощо. Для збереження свого майна рекомендуємо звернутися до державної служби охорони, відділ якої знаходиться в Новомосковську по вул.Дзержинського, 1, яка забезпечить кваліфіковану 100-відсоткову охорону індивідуального та іншого майна.

Наразі літній сезон відпусток, і ми вкотре попереджаємо, що крадій – одна з найпоширеніших професій кримінального світу. Крадій завжди вірний собі, він наполегливий в досягненні своєї мети і подоланні труднощів. Тому збираючись на літній відпочинок, зверніть увагу на наші застереження.

Довірте своїм сусідам, друзям догляд за будинком чи квартирою. Чим частіше, тим краще. Домовтеся, щоб у вашу відсутність кореспонденцію не доставляли чи щоб її щоденно забирали сусіди. Надійною мірою захисту є і встановлення вимикача з годинниковим механізмом, який вмикав би час від часу електросвітло з нерегулярним інтервалом. Про це потрібно поінформувати тих, хто приглядає за вашою квартирою. Не розповсюджуйте в соціальних мережах інтернету інформацію про свій від’їзд. Не залишайте на балконі випрану білизну, яка через декілька днів стане сигналом про те, що вас немає вдома. Не залишайте на телефонному автовідповідачеві повідомлення про те, що вас зараз немає вдома, а тим більше про дату вашого повернення. А простіше – довіртеся професіоналам та укладіть договір з державною службою охорони.

Керівництво Новомосковського міськвідділу міліції звертається до всіх громадян з проханням, щоб у разі, коли вони стають свідками будь-яких підозрілих обставин, негайно телефонували в міліцію для швидкого реагування. Не будьте байдужими до себе та оточуючих, займіть активну позицію щодо цієї проблеми!

Тетяна Попова, майор міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By