На захисті прав та інтересів неповнолітніх

Діти – одна з найменш захищених категорій громадян, у зв'язку з чим прокуратура постійно виступає на захист їх прав та інтересів.

З метою охорони прав дітей прокуратурою проводиться перевірка у галузі освіти та оздоровлення, охорони житла та майна, забезпечення соціальних прав дітей , профілактики злочинності, проводяться заходи, які мають запобігти дитячій бездоглядності.

Протягом 2008 року Новомосковською міжрайонною прокуратурою порушено 6 кримінальних справ, заявлено 7 позовів, внесено 22 приписи та подання, висловлено 2 протести, відшкодовано 50 тис. грн., поновлено права 76 неповнолітніх.

За документами прокурорського реагування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, батьки-вихователі і прийомні батьки отримали належну їм одноразову грошову допомогу за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та у прийомних сім'ях.

За позовом прокурора в інтересах неповнолітніх з боржників по аліментах стягнуто пеню (неустойку) за кожен день прострочки при виплаті аліментів.

Виявлено 2 факти невиконання батьками встановлених законодавством обов'язків. За винесеними прокуратурою постановами, безвідповідальні батьки притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

За результатами розгляду протесту прокуратури на незаконні дії посадових осіб професійно-технічного училища, розмір стипендії учням з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, підвищено та приведено у відповідність до вимог чинного законодавства.

У 2009 році Новомосковська міжрайонна прокуратура також планує плідно попрацювати з метою захисту прав та інтересів неповнолітніх.

Источник: В. Санталова, помічник Новомосковського міжрайонного прокурора

Можливо, Вам буде цікаво

By