Триває операція

Наступного тижня новомосковська міліція підбиватиме підсумки спецоперації, покликаної вивести з нелегального обігу вогнепальну зброю, боєприпаси і вибухівку, що є на руках у громадян. В ході проведення підготовчого та практичного етапів державної цільової оперативно-профілактичної операції «Зброя та вибухівка» правоохоронці міста вже виявили 4 факти незаконного зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки. З незаконного обігу вилучено обріз мисливської одноствольної рушниці, 300 грамів артилерійського пороху, набої та ручну гранату РГД.

Наприклад, поблизу відділення пошти в м.Перещепино у 47-річного мешканця с.Багате було вилучено саморобний обріз рушниці. Правопорушник пояснив міліціонерам, що зброю знайшов у лісосмузі та ніс до себе додому з метою перевірки його на боєздатність та подальшого використання для полювання.

В смт. Меліоративному було затримано 24-річного мешканця с.Знаменівки, в якого було вилучено ручну гранату. Як пояснив затриманий, гранату він знайшов за селом на полігоні в лісі та мав намір використати її для лову риби.

За всіма фактами відкрито кримінальні провадження за ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Також правоохоронцями вже виявлено 11 порушень правил зберігання та перереєстрації зброї, вилучено 9 гладкоствольних рушниць, 2 газових револьвери та 1 газовий пістолет.

Нагадуємо, незаконне зберігання вогнепальної зброї є кримінальним злочином. Відповідно до ст.263 КК України носіння, зберігання, придбання, виготовлення або збут вогнепальної зброї (окрім гладкоствольної мисливської), боєприпасів або вибухових речовин без відповідного дозволу карається позбавленням волі на термін від двох до п’яти років.

Разом з тим особа, що добровільно здала вказані предмети, які зберігалися у неї незаконно, звільняється від кримінальної відповідальності.

Операція «Зброя і вибухівка» завершується, але профілактичні заходи тривають. Пам’ятайте: нехтуючи правилами зберігання та застосування зброї, її власники не лише самі наражаються на небезпеку, а й ставлять під загрозу життя і здоров’я інших людей, а незареєстрована зброя – це не лише порушення закону, а й причина нещасних випадків.

Тетяна Попова, майор міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By