Чи варто ризикувати?

Наркоманія – це велике лихо, яке може увійти у життя людини. Ця проблема з року в рік ускладнюється і набуває гострого соціального характеру. За статистикою, за 5 місяців 2014 року працівниками Новомосковського міського відділу міліції задокументовано 52 злочини, пов’язані з наркотиками. На профілактичному обліку перебуває 166 осіб, які вживають наркотичні речовини без призначення лікаря.

З метою виявлення та знищення нелегальних посівів маку та конопель на території району, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів, установлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які займаються незаконними операціями з наркотиками та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження, на території Новомосковщини з 20 травня по 26 вересня проводяться комплексні оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «МАК».

Звертаю увагу громадян на те, що власники земельних ділянок, на яких будуть виявлені незаконні посіви наркомістких рослин (снотворного маку чи конопель), можуть бути притягнуті як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

Так, згідно ст. 310 ч. 1 Кримінального Кодексу України незаконний посів та вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель від 10 до 50 рослин тягне за собою покарання у вигляді штрафу від 1700 до 8500 грн. або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.

Згідно ст. 310 ч. 2 Кримінального кодексу України незаконний посів та вирощування снодійного маку в кількості від 500 і більше рослин та конопель в кількості від 50 і більше рослин або особою, яка раніше була засуджена за цією статтею, тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 7 років.

Згідно ст. 106–1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снодійного маку тягне за собою накладення штрафу від 153 до 306 грн., а на посадових осіб — від 306 до 765 грн.

Згідно ст. 106–2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконний посів та вирощування снодійного маку в кількості від 1 до 100 рослин та конопель в кількості від 1 до 10 рослин тягне за собою покарання у вигляді штрафу від 306 до 1700 грн. з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Шановні громадяни, власники чи користувачі земельних ділянок! Якщо у вас на ділянці з’явилися снодійний мак або коноплі, негайно знищіть їх, не чекаючи відвідин працівників міліції. Важливо усім громадянам усвідомити, що посіви з маковими рослинами чи коноплями стають предметом посиленої уваги з боку торговців наркотичним зіллям, а відтак – чинником поширення наркоманії.

Нагадуємо, що посіви маку та коноплель в Україні дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію, дозвіл та здійснюють охорону посівів державною службою охорони. Усі інші громадяни, навіть за незначні посіви, понесуть встановлену законом відповідальність. То чи варто ризикувати?

Тетяна Попова, майор міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By